8 سال فینالیست نداشتیم، حالا استادیوم نداریم

به گزارش تور آلمان ارزان، وقتی کشورهای آسیایی ببینند در کشوری به این وسعت با این تعداد شهر بزرگ و پتانسیل،ورزشگاهی استاندارد برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا وجود ندارد، فدراسیون 5 ستاره فوتبال ایران را مضحکه خواهند کرد.

8 سال فینالیست نداشتیم، حالا استادیوم نداریم

به گزارش خبرنگاران ،سال هاست مدام این سوال را مطرح می کنیم که چرا در لیگ قهرمانان آسیا فینالیست نداریم و حالا که پرسپولیس به فینال رسیده استادیوم میزبانی از فینال را نداریم.

در تمام سال های اخیر طرفداران، منتقدان و پیشکسوتان فوتبال این پرسش را مطرح می نمایند که چرا تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا ناکام می مانند و به موفقیت نمی رسند؟در این میان نزدیک به یک دهه هیچ تیم ایرانی نتوانسته بود به فینال این رقابت ها راه یابد تا اینکه سه شنبه شب پرسپولیس برای اولین بار به این مهم دست یافت و البته فوتبال ایران را از این نحسی نجات داد.

حالا که پرسپولیس این اتفاق بزرگ را رقم زده و با میزبانی در بازی برگشت می تواند بعد از 37 سال به یک افتخار بزرگ برساند استادیوم آزادی آماده میزبانی از دیدار برگشت فینال نیست و هنوز معین نیست تا آن موقع همه نقص هایش برطرف گردد.

مهدی تاج بعد از صعود پرسپولیس این نگرانی را نزد طرفداران پرسپولیس ایجاد کرد که شاید 38 ایرادی که ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا به استادیوم آزادی گرفته اند تا روز بازی برطرف نگردد و اینطوری بازی برگشت فینال در کشوری ثالث برگزار خواهد شد که این می تواند حکم یک فاجعه برای فوتبال ایران داشته باشد.در واقع وقتی کشورهای آسیایی ببینند در کشوری به این وسعت با این تعداد شهر بزرگ و پتانسیل،استادیومی استاندارد برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا وجود ندارد، فدراسیون 5 ستاره فوتبال ایران را مضحکه خواهند کرد و البته دود این ناتوانی به چشم پرسپولیس خواهد رفت.

البته ساعاتی بعد از نگرانی ایجاد شده مازیار ناظمی یکی از معاونان وزیر ورزش بعد از صحبت های تاج اطمینان داده که استادیوم آزادی تا روز بازی برگشت فینال آماده خواهد شد اما با توجه به نواقص زیادی که این استادیوم دارد باید دید پرسپولیسی ها می توانند در یک بازی تاریخی و بزرگ کنار طرفداران شان باشند یا این رویا سراب می گردد.

شرایطی که امروز ورزش ایران و فدراسیون فوتبال با آن روبروست یک شرایط حاد و فورس ماژور است بنابراین همه دستگاه های اجرایی و نهادهای مربوطه باید یاری نمایند تا استادیوم آزادی تا روز 19 آبان و زمان برگزاری دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا مهیای این بازی بزرگ گردد.

حالا که بحث آبروی ورزش و فوتبال ایران در میان است باید تمام تمهیدات لازم اندیشیده گردد تا روز 19 آبان با سری افراشته و استادیومی استاندارد میزبان بازی برگشت فینال لیگ قهرمنانان باشیم و همه دستگاه های اجرایی باید خیلی فوری در به انتها رساندن این ماموریت مهم و ملی شریک شوند.

هر چند از چند روز قبل کار بازسازی و برطرف نواقص این استادیوم شروع شده اما شاید تا قبل از صعود پرسپولیس برخی این مساله را جدی نگرفته بودند و احتمال حذف سرخ ها هم وجود داشت اما حالا در زمانی کوتاه این ماموریت باید به خاتمه برسد.

در این میان اگر برگزار نشدن بازی های لیگ برتر در استادیوم آزادی هم یاری کند سازمان لیگ باید این مسابقات را در استادیوم دیگری برگزار کند تا کار بازسازی این استادیوم با سرعت بیشتری انجام گردد.

تا قبل از بازی برگشت فینال آسیا قرار بود دو بازی حساس و البته پرتماشاگر استقلال - سپاهان و پرسپولیس - ذوب آهن در تاریخ های 4 و 14آبان در استادیوم آزادی برگزار گردد که بازی 14 آبان پرسپولیس مقابل ذوب آهن لغو شد.بدون شک برگزاری مسابقه در استادیوم آزادی می تواند روند بازسازی در بخش های مختلف استادیوم بزرگ پایتخت را کند نموده و اگر مسابقه استقلال – سپاهان هم در استادیومی دیگر برگزار گردد شاید شرایط میزبانی از بازی برگشت فینال آسیا در دقیقه نود محقق گردد.

البته با شرایطی که چمن استادیوم تختی دارد این جابجایی هم برای سازمان لیگ سخت خواهد بود و بعید است استقلال و سپاهان این جابجایی را قبول نمایند ضمن اینکه در تهران گزینه مناسب دیگری هم که شورای تامین مجوز برگزاری این بازی بزرگ را بدهد وجود ندارد.از طرفی پرسپولیس هم مجبور است قبل از سفر به ژاپن برای برگزاری دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان در زمین نامساعد تختی بازی مقابل سایپا را برگزار کند که کادر فنی، بازیکنان و دوستداران این تیم امیدوارند بازی در این زمین ناهموار منجر به مصدومیت آنها در آستانه یک بازی تاریخی نگردد.

به هر حال شرکت توسعه امکان ورزشی به عنوان مجری چیزی کمتر از 16 روز وقت دارد تا استادیوم آزادی را آماده بازی فینال کند و با توجه موارد متعدد مسائل همچنان این نگرانی نزد علاقمندان فوتبال و پرسپولیس وجود دارد که نکند میزبانی بازی به این اهمیت از دست ایران و پرسولیس بپرد.

3

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 196

به "8 سال فینالیست نداشتیم، حالا استادیوم نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 سال فینالیست نداشتیم، حالا استادیوم نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید