ارتباط کیفیت پایین بهداشت و سلامت با مرگ سالانه 5 میلیون نفر

به گزارش تور آلمان ارزان، محققان دانشگاه هاروارد در این مطالعات دریافتند 3.6 میلیون نفر دیگر نیز به دلیل عدم دسترسی به مراقبت های بهداشت و سلامت جان شان را هرساله از دست می دهند.

ارتباط کیفیت پایین بهداشت و سلامت با مرگ سالانه 5 میلیون نفر

به گفته محققان، درحالیکه بسیاری از این کشورها روند پیشرفت خوبی در زمینه دسترسی به مراقبت های بهداشتی داشته اند، اما یافته ها نشان می دهد کیفیت ضعیف مراقبت های بهداشتی بیش از دسترسی ضعیف به این خدمات موجب مرگ و میر می گردد.

طبق این یافته ها، شمار مرگ و میرهای دنیا در سال به دلیل مراقبت های بهداشتی کم کیفیت، 5 برابر بیشتر از تعداد مرگ های ناشی از HIV/ایدز (1 میلیون) و بیش از سه برابر مرگ ناشی از دیابت (1.4 میلیون) است.

مراقبت سلامت با کیفیت ضعیف دلیل اصلی مرگ ناشی از بیماری های قابل درمان از جمله 84 درصد مرگ های قلبی-عروقی، 81 درصد بیماری های قابل پیشگیری با واکسن، 61 درصد مسائل نوزادان، و نیمی از مسائل بارداری و زایمان، سوانح جاده ای، بیماری سل، HIV و سایر بیماری های عفونی است.

دسترسی ضعیف به بهداشت و درمان، فاکتور نسبتا بزرگی در مرگ های ناشی از سرطان (89 درصد)، مسائل روانی و عصبی (85 درصد)، و مسائل مزمن تنفسی (76 درصد) نیز است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 49

به "ارتباط کیفیت پایین بهداشت و سلامت با مرگ سالانه 5 میلیون نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط کیفیت پایین بهداشت و سلامت با مرگ سالانه 5 میلیون نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید