اصلاح اساسنامه؛ پرونده ای فراموش شده!، چوب فیفا لای چرخ فوتبال ایران؟

به گزارش تور آلمان ارزان، مدیران فدراسیون فوتبال توپ را به زمین فیفا انداخته اند و می گویند آن ها اجازه برگزاری مجمع را نمی دهند اما باور چنین چیزی با توجه به اصرارهای فیفا برای اصلاحات در اساسنامه، سخت است.

اصلاح اساسنامه؛ پرونده ای فراموش شده!، چوب فیفا لای چرخ فوتبال ایران؟

به گزارش تور آلمان ارزان، اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال به گوش فراموشی سپرده شده و هیچ خبری از برگزاری انتخابات نیست. در چند ماه گذشته فقط حیدر بهافرایند به عنوان سرپرست این فدراسیون اعلام نموده که مسائل حل شده و منتظر پاسخ از فیفا هستند تا به سرعت فرایند اصلاحات و انتخابات انجام گردد.

آخرین صحبت های او نیز همانند حدود سه ماه گذشته حاکی از این است که مسائل فیفا به بندهای اساسنامه برطرف شده و منتظر نظر مساعد از سوی فدراسیون جهانی هستند تا مجمع را برگزار نمایند. او می گوید فیفا نهاد بالادستی است فقط می توانند از آن خواهش و پیگیری نمایند. در واقع سرپرست فدراسیون فوتبال می گوید این فیفا است که مانع از اصلاح اساسنامه شده و در نتیجه این فدراسیون قادر به برگزاری مجمع، تصویب اساسنامه اصلاحی و برگزاری انتخابات نیست؟

آیا می توان باور کرد که فیفا بعد از آن هم ضرب العجل برای اصلاح اساسنامه و تهدید به سرعت دریافت اجرای اصلاحات، به یک باره فیتیله را پایین بکشد و همه چیز را به حال خود رها کند؟ آیا فیفا خواستار این بلاتکلیفی در فوتبال ایران است یا عزمی در فدراسیون فوتبال برای خاتمه بخشیدن به این شرایط دیده نمی گردد؟ این شرایط برزخی به نفع و سود چه کسانی است؟ آیا فوتبال ایران از این موضوع نفعی می برند؟

در حال حاضر آن تب و تاب اصلاح اساسنامه فروکش شده و حالا کسی از این فوتبال نیست که از مدیران فدراسیون بپرسد که چطور شده فیفا سکوت نموده است؟ آیا آن ها به طور مرتب از فیفا استعلام نموده اند و آن ها پاسخی ندارند؟ حداقل علی کفاشیان نایب رئیس هیات رئیسه فدراسیون فوتبال می گوید اینطور نبوده و با فیفا نامه نگاری نشده است که فیفا پاسخی درباره اساسنامه بدهد.

همه می دانند که فدراسیون جهانی فوتبال سریع تر از نهادهای داخلی به هر گونه نامه نگاری پاسخ می دهد اما به گفته مدیران این فدراسیون درباره اصلاح اساسنامه و برگزاری مجمع نظری ندارد!

چه کسانی از این شرایط سود می برند؟

در این بین اعضای مجمع که در واقع نمایندگان میلیون ها طرفدار در این فدراسیون هستند، سکوت نموده اند و کسی نیست بپرسد اگر نامه تأییدیه فیفا نمی آید تا فوتبال همچنان بلاتکلیف و سردرگم بماند، آیا باز هم پای افراد قابل اطمینان فیفا در میان است؟

تمام این وقایع در حالی رخ می دهد که شایعاتی از این دست که انتخابات تا خاتمه سال 99 برگزار نمی گردد، توسط بعضی مدیران فدراسیون فوتبال هم مورد پذیرش قرار گرفته است، به طوری که کفاشیان گفته بود با این فرایند امیدی به برگزاری انتخابات نیست چون فدراسیون از فیفا استعلام نمی کند.

در این شرایط کسانی که قرار بود بعد از انتخابات به علت بازنشستگی از فدراسیون بفرایند، همچنان به مدیریت خود ادامه می دهند و بعضا اخباری هم شنیده می گردد که در حال بازگشت به کمیته هایی هستند که در گذشته در اختیار داشتند و حالا آن ها را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1473

به "اصلاح اساسنامه؛ پرونده ای فراموش شده!، چوب فیفا لای چرخ فوتبال ایران؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح اساسنامه؛ پرونده ای فراموش شده!، چوب فیفا لای چرخ فوتبال ایران؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید