افزایش امضاهای طومار ایرانیان مقیم کانادا علیه خاوری و آل آقا

به گزارش تور آلمان ارزان، کنگره ایرانیان کانادا با انتشار پیامی در توئیتر اعلام نمود که تعداد امضاهای طومار علیه خاوری و آل آقا به بیش از هفت هزار امضا رسیده است.

افزایش امضاهای طومار ایرانیان مقیم کانادا علیه خاوری و آل آقا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

این طومار از دولت کانادا درخواست می نماید پرونده مرجان آل آقا و خاوری را آنالیز نمایند و اجازه ندهند متهمین و مجرمین فساد اقتصادی به کانادا فرار و در این کشور سرمایه گذاری نمایند.

اعضای کنگره ایرانیان کانادا در نامه ای خطاب به سه وزیر دولت اتاوا از آنها خواسته اند که دولت کانادا تا دیر نشده با محمودرضا خاوری و مرجان شیخ الاسلامی آل آقا برخورد قانونی داشته باشد.

کنگره ایرانیان مقیم کانادا به عنوان یک نهاد مدنی طومار آنلاینی راه انداخته و از شهروندان خواسته است امضای خود را پای نامه بگذارند. سقف امضاها 8 هزار نفر مشخص شده و تا حالا بیش از هفت هزار نفر آن را امضا نموده اند.

محمود رضا خاوری و مرجان شیخ الاسلامی هر دو از جمله افرادی هستند که از یکسو نام آنها در پرونده فساد اقتصادی در ایران باز است و در عین حال در کشور کانادا مشغول سرمایه گذاری هستند.

کنگره ایرانیان کانادا در متن نامه ای که خطاب به دولت و سه وزیر کابینه کنونی کانادا نوشته از آنها خواسته تا هرچه سریع تر تحقیقات در خصوص پرونده خاوری و شیخ الاسلامی را شروع نموده و با قدرت از قوانین ضد پولشویی برای رسیدگی به این پرونده استفاده نمایند.

آنها در این نامه تاکید نموده اند: دولت و سازمان های اجرای قانون کانادا نباید اجازه دهند تا این کشور بهشت و پناهگاهی برای پول فاسد گردد. این مساله به ایران محدود نمی گردد و دولت باید به سرعت نسبت به آن واکنش نشان دهد.

وزارت دادگستری کانادا، وزارت امنیت عمومی و وزارت درآمد ملی در این نامه مورد خطاب ایرانیان مقیم کانادا قرار گرفته اند.

در متن نامه به دولت و سه وزیر کانادایی همچنین آمده ما ایرانیان ساکن کانادا و به طور ویژه کنگره ایرانیان کانادا بارها نسبت به مورد خاوری مواردی را به دولت پیشین و کنونی متذکر شده ایم. با این حال جامعه ایرانیان مقیم کانادا تا به امروز پاسخ مشخصی از این مساله نگرفته و دولت نیز هیچ گام مشخصی در این زمینه برنداشته است.

در ادامه این نامه تاکید شده است: در خصوص اخیر نیز بنا بر گزارش ها مرجان شیخ الاسلامی آل آقا که در پرونده فساد 10 میلیارد دلاری در ایران متهم شده، به کانادا آمده و مشغول سرمایه گذاری و کسب و کار شده است.

کنگره ایرانیان کانادا همچنین دولت این کشور را مورد خطاب قرار داده و به مسائل پیش روی ایرانیان در صف مهاجرت به ویژه در امور بانکی و مسائل دانشجویان ایرانی در کانادا از جمله بسته شدن حساب های بانکی آنها اشاره نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 22 مرداد 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 396

به "افزایش امضاهای طومار ایرانیان مقیم کانادا علیه خاوری و آل آقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش امضاهای طومار ایرانیان مقیم کانادا علیه خاوری و آل آقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید