العربی الجدید: دادستان کل سودان تحقیقات درباره جنایات جنگی البشیر در دارفور را شروع نموده است

به گزارش تور آلمان ارزان، نشریه العربی الجدید امروز (یکشنبه) گزارش کرد، دادستان کل سودان دستور به شروع تحقیقات درباره ارتکاب جنایات جنگی از سوی عمر البشیر در جریان خشونتهای چندین سال پیش در دارفور داده است.

العربی الجدید: دادستان کل سودان تحقیقات درباره جنایات جنگی البشیر در دارفور را شروع نموده است

به گزارش تور آلمان ارزان، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه العربی الجدید نوشت، تاج السر علی الحبر، دادستان کل سودان علاوه بر تحقیقات درباره جنایات جنگی احتمالی عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده این کشور در دارفور، چند پرونده تحقیقات دیگر را نیز علیه 51 نفر دیگر به غیر از عمر البشیر شروع نموده که شاخص ترین آنها عبدالرحیم محمد حسین، وزیر دفاع سابق و علی کوشیب، فرمانده شبه نظامیان جانجاوید که از سمت دیوان کیفری بین المللی نیز تحت تعقیب قرار گرفتند، هستند.

دیوان کیفری بین المللی پیش از این در سالهای 2009 و 2010 دو حکم بازداشت را برای عمر البشیر در ارتباط با خشونتهای دارفور صادر و او را متهم به نسل کشی و ارتکاب جنایت علیه بشریت نموده است.

الحبر در یک کنفرانس خبری در شهر خارطوم گفته است، این تحقیقات در چارچوب قوانین سودان و خارج از اختیار دیوان کیفری بین المللی انجام خواهد شد و انجام این تحقیقات در قبال این جنایات که وجدان دنیا را تکان داد لازم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 859

به "العربی الجدید: دادستان کل سودان تحقیقات درباره جنایات جنگی البشیر در دارفور را شروع نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "العربی الجدید: دادستان کل سودان تحقیقات درباره جنایات جنگی البشیر در دارفور را شروع نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید