اندر معایب آموزش مجازی دانش آموزان ، قوزِبالاقوز برای مادران شاغل ، وقتی کبک تقلب خروس می خواند!

به گزارش تور آلمان ارزان، فرقی نمی کند دانش آموز کلاس اول ابتدایی باشید یا دانشجوی دکتری با وجود خطر ابتلا به ویروس تنها راه چاره موجود برای عدم توقف روال تدریس و یادگیری اموزش مجازی به وسیله شبکه های اینترنتی است، اما ...

اندر معایب آموزش مجازی دانش آموزان ، قوزِبالاقوز برای مادران شاغل ، وقتی کبک تقلب خروس می خواند!

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی تور آلمان ارزان، شهربانو نوری نیا- آموزش آنلاین واژه ای که درکنار کرونا مهمان خانه های تمام افراد محصل شده است.

فرقی نمی کند دانش آموز کلاس اول ابتدایی باشید یا دانشجوی دکتری با وجود خطر ابتلا به ویروس تنها راهکار موجود برای عدم توقف روال تدریس و یادگیری اموزش مجازی به وسیله شبکه های اینترنتی است اما مسایل عدیده در این مورد مخاطبان این شیوه را با مشکل روبه رو نموده است علاوه بر محصلان، معلمان و اساتید، کارکنان مراکز آموزشی و موسسات وابسته و مهم تر اینکه خانواده ها هم با مسائل این روش ها دست و پنجه نرم می نمایند.

از همه چیز که بگذریم شرایط دانش آموزان مقطع ابتدایی بخصوص آن هایی ک مادرانشان شاغل هست نامساعدتر از بقیه گروه ها است محدودیت در حضور فیزیکی مادران شاغل درخانه به جهت یاری در اموزش، نظارت و پیشتیبانی های لازم خود به دغدغه ای عظیم برای مادران شاغل و در درجه دوم دانش اموزان تبدیل شده است به همین جهت گوشه ای از نگرانی ها و مسائل مادران را از زبان خودشان بیان نموده ایم.

نگرانی بابت عدم یادگیری دروس به صورت کامل. محروم بودن از محیط اجتماعی مدرسه و عدم برقراری ارتباط موثر با دیگران، محروم ماندن از فعالیت های گروهی و جمعی و عدم تحرک و استفاده بیش از حد از وسایل ارتباط جمعی و گوشی تلفن همراه و اینترنت، آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد از فضای مجازی، جدی نگرفتن درس و تکلیف، عدم رقابت و کوشش، نداشتن دوستان همدل و یاد نگرفتن رفتار های مثبت گروه همسالان همگی از دغدغه های مادریست که دارای دو فرزند محصل میباشد.

مادر دیگری ناراحتی خود را اینگونه بیان نموده است: بنده با مسائلی روبه رو هستم ازجمله خودم سرکار هستم و فرزندم تنها درخانه؛ با استرس مرتب به او زنگ میزدم که ایا ازخواب بیدار شده یا نه؟ صبحانه خورده یا نه؟ در برنامه شادحاضری زده است یا نه؟ بامعلم دروس را پیش می برد یا با گوشی بازی میکند یا سر تلویزیون است و یا متاسفانه وارد برنامه های دیگر موبایل ازجمله اینستاگرام رفته؟ خلاصه با استرس فراوان کار میکنم و به خانه برمی گردم.

مادر دیگری که خود معلم مقطع ابتدایی هم بود اینگونه در خصوص نگرانی های دو جانبه اش گفت: صحبت من دوجانبه میباشد هم به عنوان یک مادر که نگرانی های فرزندش را دارد تا سر کلاس های آنلاین یا مجازی از درس های معلم عقب نیفتد هم به عنوان یک معلم که دانش آموزانش را به نحو احسن آموزش دهد.

از نظر مادر معایب کار را در این میبینم که معلمی که آنسوی کار است دانش آموزان را در نظر نمی گیرد که همه آن ها فرصت استفاده از آموزش آنلاین یا اینترنت را ندارند فرزند من شاید مواقعی که معلم معین نموده باشد برای آموزش به دلایلی مثلا نداشتن گوشی یا نداشتن اینترنت فرصت اموزش را نیابد یا به دلایل دیگری برخی معلمان حتی نیمه های شب را برای آموزش معین میکردند که موقع مناسبی برای درس نبود وفرزند بخاطر نداشتن آمادگی کامل آموزش را دریافت نمیکرد.

به هر حال معایب زیادی در این آموزش ها وجود دارد که متأسفانه هنوز آموزش وپرورش نتوانسته ان ها را رفع کند.

مورد دوم معایب کار از نظر من معلم، چون خودم یک فرهنگی هستم واین کلاس ها را برگزار میکردم ومیدانم چه سختی هایی را معلمان متحمل میشدند البته بیشتر معلمان خانم از صبح علی الطلوع تا پاسی ازشب چگونه حضور وغیاب هایی برگزار میکردیم یا درس میپرسدیم با تمسخر های دانش آموزان ودم برنمی آوردیم حتی حضور پدر ها یا مادران را سر کلاس های مجازی تحمل میکردیم

نمیدانستیم ایا دانش آموز سر کلاس است یا پدر ومادرش وآیا تا آخر کلاس تحمل مینمایند بمانند یا خیر؟

برخی ها اول کلاس حاضری میزدند ومیرفتند وپایان کلاس دوباره می آمدند وحاضری میزدند حال باید گفت نباید گریست به حال این کلاس های آنلاین ومجازی ودر آخر امتحان هایی که مطمئن بودیم که همه با تقلب جواب میدهند و ارسال مینمایند چطور دانش آموزی که همواره نمره اش پایین بودالان نمره اش 20 میشود آیا فقط تقلب نیست پس ببینید که معایب کلاس های مجازی از مزایای آن بیشتر است.

در بین صحبت های مادران عزیز، مادری دغدغه مند از تهران مساله ای را مطرح نمود که بسیار جالب بود و اینکه به دلیل سکونتشان در منطقه ای که سفارت خانه های زیادی اطراف منزلشان هست در شبکه اینترنتی و دسترسی سریع آن ها پارازیت واختلال بسیار ایجاد میشود که این اتفاق برای اتصال فرزندانش به اینترنت و دسترسی اسان بسیار آزار دهنده است.

مادر دیگری گله مندی زیاد از نا امن بود محیط مجازی و اضافه شدن کار تدریس به کار منزل و کار خارج خانه اش داشت عدم امکان همراهی مادر در زمان برگزاری کلاس های انلاین صبح به علت حضور در محل کار و عدم کارایی کافی مادر بخاطر خستگی در بعداز ظهر موقع بازگشت از کار در خانه و عدم سواد رسانه ای یا گا ها علمی والدین هم فشار زیادی وارد میکند و درکنار آن نبود زیر ساخت درست اینترنتی و تحمیل هزینه های زیاد از جهت خرید شبکه های خوب و پر سرعت اینترنت وبعضا گوشی موبایل و لبتاپ یا تبلت همگی از دلایل سخت گذشتن سال تحصیلی گذشته برای یکی از مادران شاغل بود.

مادر دیگری از اینکه شرایط دورکاری دارد، ولی رئیس مجموعه همکاری نمیکند و او نگرانی تنهایی بی اندازه فرزندش در فضای مجازی و نبود اموزش درست برای بچه ها مقطع ابتدایی است؛ گفت.

آموزش های خاص و تمرین های مداوم با حضور یک فرد مشرف بر کار از احتیاج های دانش آموزان پایه اول ابتدایی است که یکی از مادرانی که فرزندش کلاس اول ابتدایی بود از عدم توانایی برای همراهی فرزندش در کلاس های انلاین به دلیل شاغل بودن و ضعف شدید فرزندش در خواندن و نگارش نگرانی و ناراحتی بسیار داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1315

به "اندر معایب آموزش مجازی دانش آموزان ، قوزِبالاقوز برای مادران شاغل ، وقتی کبک تقلب خروس می خواند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندر معایب آموزش مجازی دانش آموزان ، قوزِبالاقوز برای مادران شاغل ، وقتی کبک تقلب خروس می خواند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید