بازی های تیم ملی شهریور برگزار می شود

به گزارش تور آلمان ارزان، به گزارش خبرنگاران، ابراهیم شکوری درباره چالش های حضورش در مقام سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال که به 15 ماه رسیده است، گفت: در همان ابتدا با موضوع حضور بازنشسته ها روبرو شدم. سپس جام ملت های آسیا بود و پس از آن هم بحث حضور مارک ویلموتس به عنوان جانشین کارلوس کی روش مطرح شد. این موضوع با چالش ورود بانوان و پس از آن رفتن مهدی تاج همراه بود تا اکنون هم شیوع ویروس کرونا که باعث تعویق رقابت های فوتبال شده است همچنان با مشکل روبرو باشد.

بازی های تیم ملی شهریور برگزار می شود

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره بحث های بوجود آمده پیرامون بازی سپاهان اصفهان و پرسپولیس که منجر به صدور رأی انضباطی با نتیجه 3 بر صفر به سود سرخ پوشان پایتخت شد اضافه کرد: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تنها مسئول برگزاری مسابقات هستند. سایر مباحث مربوط به نهادهای امنیتی و انتظامی است.

وی اضافه کرد: ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا در بیانیه اش صراحتاً اعلام کرده بود که بازی ها بدون تماشاگر برگزار شود. سپس هم اطلاعیه ای داد و بازی ها را به تعویق انداخت.

شکوری که در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، درباره شرایط بازی های تیم ملی در فروردین و خرداد 1399 گفت: هنوز خروجی جلسه دوحه به دست ما نرسیده ولی بازی ها تا شهریور عقب می افتد. البته باید صورت جلسه به دستمان برسد.

شکوری اضافه کرد: بازی های فروردین ماه که قطعاً عقب می افتد (بازی با هنگ کنگ و کامبوج). بازی های خرداد (بحرین و عراق) هم احتمالاً عقب می افتد.

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال یادآور شد: درخواست ما از AFC این بود که ترتیب بازی ها عوض نشود. یعنی در صورت تعویق مسابقات، به ترتیب با هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق بازی کنیم. منتظر دریافت صورت جلسه هستیم.

شکوری درباره تعویق مسابقات لیگ برتر به خاطر کرونا تاکید کرد: قطعاً از 14 فروردین مسابقات را ادامه خواهیم داد و لیگ برتر فصل جاری را به اتمام می رسانیم.

وی درباره ابهامات مربوط به قرارداد مارک ویلموتس که حالا از فدراسیون فوتبال شکایت کرده است، گفت: با او برای سه سال و تا انتها جام جهانی و جام ملت های آسیا قراردادی تقریباً به ارزش 7 میلیون یورو امضا کردیم اما دو بند در قرارداد ایشان بود که ویلموتس می گوید آنها را ندیده است.

شکوری ادامه داد: اول درباره تحریم های اقتصادی علیه ایران صحبت کردیم. سپس این بند را قرار دادیم که هر کس به هر دلیلی از قرارداد خارج شد باید تا سه ماه غرامت بدهد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ویلموتس هم ما را ترک کرد و سه ماه هم بیشتر پول دریافت کرده است. پس قطعاً مسئله ای نخواهیم داشت. او به خاطر پول حاضر نبود قبل از بازی با عراق به ایران بیاید. یک ماه هم پول ایشان در امارات و قطر می چرخید تا به حسابش واریز شود. اما به هر حال او روی نیمکت نشست و وقتی آمد تا تیم را هدایت کند، همه چیز را پذیرفته است.

شکوری درباره بدهی های میلیاردی فدراسیون فوتبال، شرح داد: بله بدهی داریم؛ خودم در حال یادداشت راجع به نقاط ضعف و قوت فدراسیون هستم تا هر کس رئیس شد آنرا به او بدهم اما اینکه می گویند بدهی فدراسیون فوتبال نزدیک به 40 الی 50 میلیارد تومان است اصلا صحت ندارد و بسیار کمتر است.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره گلایه باشگاه ها از عدم پرداخت حق تبلیغات محیطی بازی هایشان، گفت: اینکه هیچ پولی نرسیده را باید بررسی کنیم. به طور مثال وقتی تیم ملی در استادیوم آزادی بازی دارد برای همین دیدار و یک جلسه تمرینی قبل از آن نزدیک به 250 تا 300 میلیون تومان پرداخت می کنیم. حال فکر کنید استقلال و یا پرسپولیس می خواهند در طول یک فصل، 15 بار به عنوان میزبان استفاده کنند. طبیعی است بخشی از این پول صرف چنین هزینه ای شود.

وی در خصوص ایراداتی که فیفا به اساسنامه فدراسیون بابت برگزاری انتخابات در تاریخ 25 اسفند ماه سال جاری گرفته است، تأکید کرد: همان دو سال پیش گویا فیفا 47 ایراد از اساسنامه گرفته بود که می توانستیم آن را رفع کنیم. در مرداد ماه دو نفر از فیفا و یک نفر از AFC آمدند و اصلاحیه هایی را عنوان کردند که بسیار محدود است.

شکوری ادامه داد: مثلاً یکی از موضوعات حق رأی وزیر ورزش، معاون و عضو اجرایی ایران در AFC است که نباید رأی دهند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال اظهارداشت: اگر همین امروز بخواهیم این موضوع را ارسال کنیم باید هیئت رئیسه تشکیل جلسه دهد وپس از تصویب اساسنامه آن را 21 روز زودتر به اعضای مجمع بفرستیم تا آنها بررسی کنند و سپس مجمع فوق العاده تشکیل داده تا تصویب شود. پس این موضوع نشان می دهد که زمان بر است و ما وقت کافی نداریم.

وی درباره نامه جدید فیفا تأکید کرد: فیفا تأکید داشت اصلاحات انجام شود و سپس انتخابات را برگزار کند. نامه جدیدی برای آنها ارسال کردیم که فعلاً پاسخ ندادند.

شکوری درباره دریافت امضای از نامزدهای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال برای عدم مصاحبه با رسانه های جمعی گفت: در این نامه از آنها خواستیم تا تعهد بدهند که به سایر نامزدها توهین، تهمت و افترا نزنند. همچنین در مناظره های انتخاباتی شرکت نکنند ولی به صورت مستقیم می توانند برنامه های خود را ارائه دهند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در انتها تأکید کرد: هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال باید این هفته در خصوص برگزاری انتخابات تصمیم گیری نهایی را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1048

به "بازی های تیم ملی شهریور برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های تیم ملی شهریور برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید