تاثیر آفت کش ها بر تخریب غیرقابل ترمیم دستگاه عصبی

به گزارش تور آلمان ارزان، پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافتند که آفت کش ها در پیشروی بیماری ALS موثر هستند.

تاثیر آفت کش ها بر تخریب غیرقابل ترمیم دستگاه عصبی

به گزارش تور آلمان ارزان و به نقل از نوروساینس نیوز، اگرچه دلیل علت دقیق ابتلاء به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) هنوز معین نیست اما پژوهش جدیدی نشان می دهد که آفت کش ها و دیگر آلاینده های محیطی می توانند از دلایل پیشرفت این بیماری باشند.

بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا بیماری لو گهریگ (Lou Gehrigs Disease)، یک بیماری مربوط به نورون های حرکتی است که به تخریب پیش رونده و غیرقابل ترمیم دستگاه عصبی مرکزی و دستگاه عصبی محیطی منجر می شود. اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، شایع ترین نوع بیماری نورون های حرکتی است.

پژوهشگران دانشگاه میشیگان (UM) آمریکا، در خون افراد مبتلا به اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، سطح بالایی از آفت کش یافتند. اوا فلدمن (Eva Feldman)، متخصص علوم اعصاب دانشگاه میشیگان و از نویسندگان این پژوهش گفت: پژوهش اخیر ما نشان می دهد که سطح آفت کش ها در خون بیماران مبتلا به اسکلروز جانبی آمیوتروفیک بالاست. ما باور داریم آلودگی محیطی، خطری برای سلامت عمومی به شمار می رود و باید مورد توجه قرار گیرد.

پژوهشگران در این بررسی، 167 بیمار را پس از تشخیص اسکلروز جانبی آمیوتروفیک مورد آزمایش قرار دادند. بیماران براساس تراکم آلاینده ها در جریان خونشان، تقسیم بندی شدند. میانگین زمان بقا در افرادی که بالاترین میزان آلاینده را در خون خود داشتند، یک سال و یازده ماه و در افرادی که پایین ترین میزان آلاینده را داشتند، دو سال و شش ماه بود.

استفان گوتمان (Stephen Goutman)، متخصص علوم اعصاب دانشگاه میشیگان و نویسنده ارشد این پژوهش گفت: نگرانی اصلی ما، تأثیر این آلاینده ها بر ابتلاء به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک نیست، بلکه سرعت بخشیدن به بیماری است.

وی اضافه کرد: اگر ما بتوانیم درک کنیم این مواد شیمیایی چه تأثیری بر اندام های بدن دارند، می توانیم داروهایی برای مقابله با آنها ارائه دهیم.

این پژوهش، در مجله Journal of Neurology, Neurosurgery Psychiatry به چاپ رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 301

به "تاثیر آفت کش ها بر تخریب غیرقابل ترمیم دستگاه عصبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر آفت کش ها بر تخریب غیرقابل ترمیم دستگاه عصبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید