تصمیم جدید ترکیه درباره مسافران ایرانی ، مدرک جدیدی که ترکیه از ایرانی ها می خواهد

به گزارش تور آلمان ارزان، ترکیه مسافران ایرانی را برای پیشگیری از شیوع کرونا کنترل پزشکی می نماید.

تصمیم جدید ترکیه درباره مسافران ایرانی ، مدرک جدیدی که ترکیه از ایرانی ها می خواهد

از سفر با قیمت تور کانادا بهار لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از ایرنا، فخرالدین کوجا وزیر بهداری ترکیه گفت: تمامی مسافرانی که از ایران وارد خاک ترکیه شوند، به صورت دقیق تحت کنترل پزشکی قرار می گیرند.

وی این مطلب را پس از جلسه شورای عالی سلامتی ترکیه در آنکارا عنوان نمود.

کوجا با تأکید بر اینکه تمامی مسافرانی که از ایران وارد ترکیه می شوند به طور دقیق کنترل می شوند، گفت: به افرادی که دارای علایم بیماری باشند اجازه ورود به ترکیه داده نمی گردد.

کوجا با اشاره به اینکه به مدت یک ساعت با وزیر بهداشت و درمان ایران مکالمه تلفنی انجام داده است، اضافه نمود: ترکیه با تمامی امکانات خود آماده همکاری با ایران در زمینه مبارزه با این ویروس است.

وزیر بهداری ترکیه گفت: به وزیر بهداری ایران اعلام نموده ام که امکان ارسال تمامی ملزومات و امکانات پزشکی از جمله کیت های جدید تشخیص بیماری از ترکیه وجود دارد.

وی با اشاره به تشکیل هیأت علمی 26 نفره در زمینه ویروس کرونا در ترکیه، گفت: به وزیر بهداری ایران نیز بیان کردم که ترکیه در این زمینه امکان همیاری و یاری به ایران را دارد.

وزیر بهداری ترکیه گفت: ترکیه از مسافرانی که از ایران وارد ترکیه می شوند برگه سلامتی درخواست خواهد نمود و طرف ایرانی نیز این مساله را مورد تأیید قرار داده و از یکشنبه شب این رویه اعمال خواهد شد.

از سوی دیگر، استاندار وان نیز روز گذشته در پی اعلام فوت دو بیمار مبتلا به کرونا در ایران، بیان کرد که مسافران ایرانی در مبادی ورودی این استان به طور دقیق تحت کنترل قرار خواهند گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 900

به "تصمیم جدید ترکیه درباره مسافران ایرانی ، مدرک جدیدی که ترکیه از ایرانی ها می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم جدید ترکیه درباره مسافران ایرانی ، مدرک جدیدی که ترکیه از ایرانی ها می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید