خبرنگاران بایدن مراسم تحلیف خود را سریع ترین راه برکناری ترامپ دانست

به گزارش تور آلمان ارزان، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری منتخب آمریکا، تصمیم گیری درباره استیضاح ترامپ را به کنگره مرتبط دانست و گفت سریع ترین راه برای برکناری وی، مراسم تحلیف ما در یکم بهمن ماه است.

خبرنگاران بایدن مراسم تحلیف خود را سریع ترین راه برکناری ترامپ دانست

به گزارش تور آلمان ارزان، جو بایدن روز آدینه در معرفی وزیران بازرگانی و کار کابینه خود، این مطلب را عنوان کرد.

وی افزود: معرفی برنی سندرز را به عنوان وزیر کار خود در نظر گرفته است اما سندرز موافقت نموده است که نمی تواند با یک انتخابات ویژه برای جایگزینی وی، کنترل سنا را به خطر بیندازد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا افزود این دو توافق کردند که در زمینه کار و حقوق صاحبان سهام با هم کار نمایند.

بایدن خواهان تسریع آنالیز صلاحیت گزینه های پیشنهادی وی برای تصدی مسئولیت وزارت خانه ها در سنای آمریکا شد و گفت: با توجه به همه گیری کرونا و عمیق شدن بحران مالی، فرصتی برای از دست دادن نداریم.

بایدن آمار اشتغال ماه گذشته این کشور را ترسناک توصیف کرد و افزود: این آمار نشان می دهد که میلیون ها آمریکا تحت آسیب قرار گرفته اند.

استیضاح ترامپ

رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره اینکه آیا از استیضاح دونالد ترامپ حمایت خواهد نمود، گفت: تمرکز من نخست بر مبارزه با کرونا و در گام بعدی توزیع واکسن است.

بایدن افزود: ما چهار هزار کشته در روز گذشته داشتیم و این نخستین نگرانی من است که این بیماری را تحت کنترل درآوریم.

وی با بیان اینکه علاوه بر آن، تمرکز من بر احیای اقتصاد است، ادامه داد: اگر کنگره بخواهد استیضاح کند، این به خودشان مرتبط است.ما کارمان را انجام می دهیم و کنگره هم می تواند کار خودش را انجام دهد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره ملاقات با رئیس مجلس نمایندگان و سران دموکرات هم گفت: ما درباره برنامه خودم و آنچه که آنها می خواهند به من بگویند، امروز بعدازظهر با نانسی پلوسی و سران دموکرات ملاقات خواهم داشت.

وی در پاسخ به اینکه آیا وزارت دادگستری شما با مهاجمان کنگره در حکم تروریست داخلی برخورد خواهند کرد، گفت: عملی که انجام شد یک عمل تروریست داخلی است اما دستگاه قضایی باید اتهام آنها را معین کند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: اما باید تحت تعقیب قرار گیرند. اینکه موانع امنیتی شکسته می گردد باید تحقیق گردد، من نمی خواهم پیشداوری کنم. باید به طور کامل تحقیق گردد که چه اتفاقی افتاده است و هرگز نباید تکرار گردد.

بایدن تاکید نمود مقاماتی که در این حادثه کوتاهی کردند باید مورد تحقیق و پاسخگویی قرار گیرند.

وی درباره آئین تحلیف و امنیت آن هم گفت که اطمینان دارم که مسئله ای نخواهد بود و امنیت آن به عهده بخش امنیتی است.

سریع ترین راه برکناری ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا رئیس جمهوری ترامپ باید در دفتر خود بماند، گفت: همه در تمام این سال ها گفتم که او برازنده این پست نیست.او یک رئیس جمهوری بی کفایت در طول تاریخ آمریکا بوده است.

بایدن افزود: مساله این نیست که او روز گذشته باید برکنار می شد، 80 میلیون آمریکایی ایستادند تا او برود، 93 به 6 سناتور رای دادند که ما باید سوگند ادا کنیم. سریع ترین راه برای بیرون کردن او از نظر ما، تحلیف ما در یکم بهمن ماه است.

وی ادامه داد: این که چه اقدامی پیش یا پس از آن انجام گردد، به تصمیم کنگره مرتبط است. این راهی است که من برای خروج وی از دفترش نگاه می کنم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره اینکه ترامپ گفته است که در مراسم تحلیف نخواهد بود، گفت این خوب است که او را نمی بینم.

استقبال از حضور پنس در مراسم تحلیف

بایدن درباره حضور مایک پنس معاون ترامپ در مراسم ادای سوگند، گفت: به او خوشامد می گوییم. حضور معاون رئیس جمهوری باعث افتخار است و باید به سمت فرایند انتقال قدرت حرکت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز با پنس صحبتی داشته است، اظهار کرد: نه با او صحبت ننموده ام.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1649

به "خبرنگاران بایدن مراسم تحلیف خود را سریع ترین راه برکناری ترامپ دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن مراسم تحلیف خود را سریع ترین راه برکناری ترامپ دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید