خبرنگاران نیویورک تایمز: گفتگوهای هسته ای ایران در وین در فرایند مثبت طی می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان، تهران- خبرنگاران- روزنامه نیویورک تایمز شامگاه آدینه به نقل از دیپلمات ها در خصوص ادامه دومین دور از هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام نوشت که گروه های تخصصی تحریم ها و غنی سازی اورانیوم در حال پیشرفت هستند.

خبرنگاران نیویورک تایمز: گفتگوهای هسته ای ایران در وین در فرایند مثبت طی می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان از نیویورک تایمز، دیپلمات های ارشد دخیل در این گفتگوها روز آدینه توافق کردند که اقدامات اولیه در دو گروه کاری که برای بازگرداندن ایالات متحده و ایران به توافق هسته ای برجام انجام می گردد در هفته آینده نیز ادامه یابد.

اگرچه تا کنون هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و ایالات متحده صورت نگرفته است، اما دیگر اعضای توافق نامه برجام از جمله انگلیس، چین، فرانسه، آلمان و روسیه تحت ریاست اتحادیه اروپا ، درگیر نوعی دیپلماسی میانجیگری بین آنها هستند.

به نوشته نیویورک تایمز، یک کارگروه بر چگونگی لغو تحریم های شدید مالی که ایالات متحده علیه ایران اعمال نموده و با شرایط توافق هسته ای مغایرت دارد، متمرکز شده اند.

کارگروه دیگر بر این موضوع متمرکز است که چگونه ایران می تواند به محدودیت های اورانیوم غنی شده و فراوری سانتریفیوژها با توجه به شرایط برجام بازگردد.

به گزارش روز آدینه تور آلمان ارزان از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، دومین دور از هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام ظهر امروز به وقت تهران با حضور نمایندگان ایران، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس شروع شد. ریاست این جلسه را جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر عهده دارد.

به گزارش تور آلمان ارزان، هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در روز آدینه 13 فروردین به صورت مجازی شروع شده بود، روزسه شنبه، 17 فروردین با تصمیم اعضا به صورت حضوری در وین از سر گرفته شد.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را در این نشست بر عهده داشت و نمایندگانی از سایر دستگاه ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، او را در این نشست همراهی کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1802

به "خبرنگاران نیویورک تایمز: گفتگوهای هسته ای ایران در وین در فرایند مثبت طی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیویورک تایمز: گفتگوهای هسته ای ایران در وین در فرایند مثبت طی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید