دعوت عمان از ایران برای حضور به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب این کشور

به گزارش تور آلمان ارزان، نمایشگاه بین المللی کتاب عمان از ایران برای حضور به عنوان نخستین میهمان ویژه این نمایشگاه در سال آینده دعوت کرد.

دعوت عمان از ایران برای حضور به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب این کشور

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه تور آلمان ارزان پویا ، دیپلماسی فرهنگی در سال های اخیر به عنوان یک اصل اساسی در فعالیت های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی قرار داشته است، بر این اساس معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه های بین المللی مختلف کوشش داشته تا در این جهت قدم بردارد ، میهمان ویژه نیز که از ابتدای دولت یازدهم با حضور افغانستان در نمایشگاه کتاب تهران شکل گرفت و پس از ان با حضور عمان، روسیه و ایتالیا ادامه یافت ، نیز بر همین اساس بود. از سوی دیگر ایران نیز در سال های گذشته کوشش داشته تا در مهمانی های ویژه نمایشگاه های مختلف حضوری متفاوت از خود به نمایش بگذارد، به نظر می رسد، تجربه حضور در نمایشگاه کتاب روسیه، صربستان و ... تجربه های موفقی بوده است. اما برای سال آینده ایران میهمان ویژه کدام نمایشگاه بین المللی است؟

امیرمسعود شهرام نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی در این خصوص به تور آلمان ارزان می گوید: بحث میهمان ویژه شدن ما در سال آینده هنوز قطعی نشده است ، ما چند دعوت داشته ایم، که باید به تصویب برسد. برنامه ریزی به این صورت است که حداقل در هر سال، میهمان ویژه یک کشور باشیم. برای سال آینده نیز کشور عمان راغب است بحث میهمان ویژه را با حضور ایران راه بیندازد. این پیشنهاد در دست آنالیز است و تا ماه آینده درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی ادامه می دهد: نمایشگاه کتاب وین نیز چنین بحثی را مطرح نموده است، اما هنوز قطعی نشده است. حضور در نمایشگاه کتاب بولونیا به عنوان میهمان ویژه نیز در برنامه های ما قرار گرفته است که پیش از این نیز پیگیری هایی در این زمینه صورت گرفته است، اما از سال 2020 به بعد باید منتظر چنین فرصتی باشیم.

میهمان ویژه شدن ایران در نمایشگاه های مختلف کتاب جهان فرصت خوبی برای معرفی ادبیات نشر و فرهنگ ایران به مردمان دیگر سرزمین هاست، به شرط آنکه کوشش ها تنها محدود به چند روزه حضور در این نمایشگاه ها نشده و فرصت هایی برای تعامل اهالی فرهنگ و نویسندگان نیز فراهم گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 682

به "دعوت عمان از ایران برای حضور به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت عمان از ایران برای حضور به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید