شرکت راه آهن آلمان از قطع همکاری با ایران اطلاع داد

به گزارش تور آلمان ارزان، شرکت راه آهن آلمان با توجه به تحریم های آمریکا اعلام نموده که به همکاری با ایران ادامه نخواهد داد. این شرکت در حال حاضر دو پروژه را در ایران پیش می برد که هر دو پروژه حداکثر در ماه سپتامبر متوقف خواهند شد.

شرکت راه آهن آلمان از قطع همکاری با ایران اطلاع داد

به گزارش تور آلمان ارزان، شرکت راه آهن آلمان (Deutsche Bahn) اعلام نموده، به دلیل مشکلات بانکی ناشی از تحریم های آمریکا علیه ایران نمی تواند به همکاری با جمهوری اسلامی ادامه دهد.

دویچه وله فارسی به نقل از رویترز گفت، سخنگوی این شرکت روز پنج شنبه گفته است، این شرکت در حال حاضر با شرکت تابعه خود در زمینه مهندسی و مشاوره در دو پروژه در ایران فعال است. اما هر دوی این پروژه ها در ماه اوت یا حداکثر در ماه سپتامبر 2018 خاتمه خواهند یافت.

وی تغییر مقررات بانکی برخاسته از تحریم های آمریکا علیه ایران را علت این تصمیم خواند. سخنگوی شرکت راه آهن آلمان یادآور شد که بسیاری از بانک های بین المللی در چنین شرایطی حاضر به نقل و انتقال های مالی بزرگ در رابطه با ایران نیستند و این مسئله معامله با ایران را برای این شرکت سخت ساخته است.

این خبر ابتدا در هفته نامه اقتصادی آلمانی ویرت شافتس ووخه گزارش گردیده بود.

شرکت راه آهن آلمان (DB) برای اولین پروژه خود در ماه مه سال 2017 یک تفاهم نامه همکاری با شرکت راه آهن بنیاد شرقی ایران امضا نموده بود. رسانه های ایران نیز در آن زمان خبر دادند که این تفاهم نامه در جهت بهبود کیفیت خدمات ارائه گردیده به مسافران و ارتقای خدمات ریلی امضا گردیده است.

محور دومین پروژه نیز همکاری های مشورتی با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (RAI) بود.

رویترز می نویسد، پیش از شرکت راه آهن آلمان شرکت های خودروسازی دایملر و دور (Dürr) آلمان نیز از خاتمه فعالیت در ایران خبر داده بودند.

بعد از آغاز مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران شرکت های اروپایی با مشکلات زیادی برای ادامه فعالیت در ایران روبرو شدند. اتحادیه اروپا در حال حاضر در کوشش است تا در برابر پیامدهای حاصل از تحریم های آمریکا از این شرکت ها که دست به فعالیت درون ایران زده اند حفاظت کند.

منبع: isna.ir
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 137

به "شرکت راه آهن آلمان از قطع همکاری با ایران اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت راه آهن آلمان از قطع همکاری با ایران اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید