عیب یابی درب شیشه ای اتوماتیک

به گزارش تور آلمان ارزان، یکی از موارد مهم در زمان بروز مشکل در عملکرد درب اتوماتیک عیب یابی صحیح ان است و این امر تنها به یاری یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص امکان پذیر است. برای اینکه بتوانیم مسائل درب اتوماتیک را تشخیص دهیم احتیاج به اطلاعاتی داریم در اینجا با چند مورد از مسائلی که در صورت استفاده از درب اتوماتیک بروز میکند اشاره میکنیم .

عیب یابی درب شیشه ای اتوماتیک

چه زمانی اقدام به تعمیر درب شیشه ای اتوماتیک کنیم؟

درب شیشه ای اتوماتیک به علت این که به صورت مداوم با رفت و آمد افراد باز و بسته می گردد ممکن است دچار مسائلی گردد البته اگر درب اتوماتیک استانداردهای لازم و همچنین کیفیت مطلوبی داشته باشد حالا حالاها دچار مشکل نخواهد شد.

اما در هر صورت در زمان بروز مشکل در عملکرد درب های اتوماتیک حتما به سرعت مشکل را رفع کنید تا هزینه کمتری برای تعمیر پرداخت کنید.

هر چقدر از زمان خرابی درب اتوماتیک بگذرد شما مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود.

در ادامه درباره مسائلی که برای درب اتوماتیک پیش خواهد صحبت خواهیم نمود.

نمایش هشدار بر روی صفحه کنترل درب شیشه ای اتوماتیک

بیشتر درب های اتوماتیکی که در بازار مشاهده می کنید عموما مجهز به مدار فرمان هوشمند هستند. اپراتورهای درب اتوماتیک دارای سنسور هستند به همین علت اگر زمانی درب اتوماتیک دچار مشکل گردد بر روی صفحه نمایش مرکز کنترل هشدار نمایش داده می گردد. این که مشکل موردنظر در کدام بخش است را تکنسین تشخیص می دهد.

درب اتوماتیک شیشه ای باز می گردد اما بسته نمی گردد!

در این بخش همانطور که گفته شد اول خودتان به وسیله کلید مشخص شرایط اپراتور موضوع را آنالیز کنید و آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید. اگر درب شیشه ای اتوماتیک شما باز می ماند چک کنید که وسیله ای مانع باز و بسته شدن درب نمی گردد. اگر مشکل رفع نشد مدار فرمان را چک کنید و در صورت دیدن هشدار یا صدای بوق با تکنسین این کار تماس بگیرید.

درب اتوماتیک شیشه ای بی هیچ دلیلی باز و بسته می گردد!

گاهی مشتریان شکایت دارند که درب اتوماتیک آن ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می گردد بدون آن که در جهت درب کسی قرار داشته باشد. باید بگوییم که درب اتوماتیک از تکنولوژی مادون قرمز برخوردار است به همین علت امکان دارد با تابش نور خورشید به درب ، درب برقی شما باز بگردد. برای حل این مشکل با تکنسین تماس بگیرید.

درب شیشه ای اتوماتیک دیر باز می گردد!

در صورتی که ریموت کنترل را برای باز شدن درب فشار می دهید اما عکس العملی از خود نشان نمی دهد باتری ریموت کنترل را چک کنید که تمام نشده باشد. اگر چک کردید و باتری ریموت کنترل مسئله ای نداشت با تکنسین تماس بگیرید و مشکل را با آن ها در میان بگذارید تا به شما در این زمینه راه چاره بدهند.

درب شیشه ای اتوماتیک بسته شده و باز نمی گردد!

قبل از هر چیز مطمئن شوید برق دستگاه وصل است ، بعد از اطمینان پیدا کردن از این موضوع کلید مشخص شرایط اپراتور را حتما چک کنید. اگر باز هم از مشکل آگاه نشدید برای حل این مشکل بهترین راه چاره یاری دریافت از تکنسین است. بهتر است حل مشکل را خودتان انجام ندهید چرا که امکان دارد مسائل درب را بیشتر کنید!

خلاص کردن درب شیشه ای اتوماتیک

چه زمانی باید از خلاص کن دستی درب شیشه ای اتوماتیک استفاده گردد؟ گاهی اوقات به دلیل خراب شدن ریموت کنترل ، موتور یا رفتن برق امکان باز و بسته شدن درب برقی وجود ندارد. در این صورت نمی توانید درب را به حال خود رها کنید. برای حل مشکل می توانید از خلاص کن دستی بهره ببرید. خلاص کردن موتور بستگی به نوع موتوری دارد که در درب اتوماتیک به کار گرفته شده است. برای قرار دادن دستگاه در حالت خلاص کافیست کلید کنترل اپراتور در حالت دستی قرار دهید. با این کار شما موتور را از مدار خارج نموده اید که در ادامه می توانید لت ها را به صورت دستی باز و بسته کنید.

قبل از تعمیر درب شیشه ای اتوماتیک نکات زیر را بخوانید!

قبل از آن که بخواهید برای تعمیر درب اتوماتیک با تکنسین تماس بگیرید موارد زیر را چک کنید تا مطمئن شوید که درب اتوماتیک شما واقعا احتیاج به تعمیر دارد.

  • مطمئن شوید باتری درب اتوماتیک به درستی کار می نماید.
  • برای حل مشکل باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک حتما یک باز درب اتوماتیک را خاموش و روشن کنید.
  • سنسورها را آنالیز کنید و مطمئن شوید در جهت موردنظر برای درب چیزی قرار نگرفته باشد.
  • ریموت کنترل درب اتوماتیک را چک کنید که به درستی کار می نماید.
  • سوئیچ کنترل را آنالیز کنید تا مطمئن شوید روشن است و در حالت اتوماتیک تنظیم شده است.

در صورتی که این موارد تمام موارد بالا را آنالیز کردید اما باز هم در عملکرد درب شیشه ای اتوماتیک شما اختلال دیده می گردد با تکنسین متخصص در این زمینه تماس بگیرید تا در مدت زمان کمی مشکل درب شما را رفع کند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1836

به "عیب یابی درب شیشه ای اتوماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عیب یابی درب شیشه ای اتوماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید