قضاوت یک روبات در دادگاه اینترنتی پکن

به گزارش تور آلمان ارزان، یک دادگاه اینترنتی در پکن برای اولین بار در دنیا، کار قضاوت پرونده هایش را به یک روبات سپرد.

قضاوت یک روبات در دادگاه اینترنتی پکن

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

این قاضی روباتیک در یک مرکز خدمات دادرسی آنلاین مشغول به کار شده و به یاری هوش مصنوعی کار آنالیز پرونده ها را برعهده گرفته است. تمامی مشخصات ظاهری این روبات از یک قاضی زن در یکی از دادگاه ها الگوبرداری شده و همانند یک انسان واقعی دارای صورت، صدا و دست و پا طراحی و ساخته شده است.

همزمان با رونمایی این روبات روباتیک بعضی از نظریه پردازان توطئه بیان کردند: آخر الزمان هوش مصنوعی فرا رسیده است؛ حال باید جهان به آرای روبات ها احترام بگذارد.

در همین ارتباط دادگاه اینترنتی و آنلاین پکن با انتشار بیانیه ای رسمی بیان کرد: این قاضی روباتیک که توانایی هایش مبتنی بر فناوری، هوشمند سازی و تصویر سازی گفتار و کلمات است ، تنها برای اتمام کار اصلی و تکراری مورد استفاده قرار می گیرد. بدین گونه که این فناوری آرای قضات دیگر را در آخرین مرحله از دادرسی مورد واکاوی قرار داده و نظر خود را اعلام می نماید.

در حال حاضر دادگاه اینترنتی پکن میخواهد فناوریهای نوین را برای ارائه خدمات عمومی موثرتر و گسترده تر به کار گیرد. به گفته ژانگ ون رییس دادگاه ، ادغام هوش مصنوعی و رایانش ابری با سیستم خدمات دادخواهی، این امکان را برای مردم فراهم می نماید تا از مزایای نوآوری های فناورانه در چین استفاده بهینه تری نموده و خدمات باکیفیت تر و دقیق تری را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است اوایل امسال میلادی، هوش مصنوعی در یکی از دادگاه های بین المللی شانگهای مورد استفاده نهاده شد. هوش مصنوعی در این دادگاه بنا به درخواست قاضی یا دادستان عمومی یا وکیل مدافع، تمامی مدارک مربوط به آن موضوع را بلافاصله اماده نموده و بر یک صفحه نمایش ظاهر می کرد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 438

به "قضاوت یک روبات در دادگاه اینترنتی پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قضاوت یک روبات در دادگاه اینترنتی پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید