لحظه بازپس گیری شهر موصل از داعش

به گزارش تور آلمان ارزان، برنامه عکس های تکان دهنده شبکه هیسپان تی وی در این قسمت به تصویری ثبت شده از لحظه بازپس گیری شهر موصل عراق از تروریستی های داعش می پردازد.

لحظه بازپس گیری شهر موصل از داعش

به گزارش خبرنگاران، برنامه عکس های تکان دهنده به کارگردانی کیانوش الطافی که در هر قسمت یکی از ماندگارترین عکس های تاریخ را مورد بررسی قرار می دهد، در این قسمت به سراغ تصویری از لحظه بازپس گیری شهر موصل عراق از تروریست های داعش که از طریق ایور پریکت، عکاس ایرلندی ثبت شده، رفته است.

شهر موصل عراق یکی از مهم ترین شهرها و پایگاه هایی بود که نیروهای داعش تحت کنترل داشتند و آزادسازی آن، ضربه سنگینی بر پیکره این گروه تروریستی وارد کرد. در جریان این عملیات، ایور پریکت توانست صحنه های کم نظیری را از پیروزی نیروهای عراقی مقابل تکفیری های داعش ثبت کند و نگاه مردم جهان را به عراق جلب کند.

در این برنامه، جنایات تروریست های داعش در عراق و سوریه و همچنین مقاومت مردم این دو کشور در برابر این گروه تروریستی به تصویر کشیده می شود.

ایور پریکت درباره عکاسی از این عملیات می گوید: هیچ راهی برای پوشش دادن عملیات موصل جز از طریق نشان دادن مردم محلی آن شهر وجود نداشت. حتی زمانی که جنگ در جریان بود، می توانستیم مردمی را مشاهده کنیم که در میان آن گرفتار می شدند و راهی برای فرار پیدا نمی کردند.

او توضیح می دهد: نبرد موصل برای همیشه به نام یک جنگ بزرگ و کلیدی در منطقه باقی خواهد ماند. جنگی برای دفاع کردن در مقابل داعش. برای این عملیات تلاش زیادی اجرا شده بود و جان تعداد زیادی از افراد در خطر بود. نبرد موصل، عملیاتی بزرگ برای بازپس گیری یک شهر بود. تلاشی بزرگ و قطعا ویرانگرترین جنگ شهری ای که تا به امروز شاهد آن بودم.

عکس های تکان دهنده کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است.

این برنامه روز جمعه چهارم تیر ماه ساعت 4 بامداد به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت 11:20، شنبه ساعت های 22:30،15،09:30 و یکشنبه ساعت 17:30 و دوشنبه ساعت 13:30 روی آنتن هیسپان تی وی می رود.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1966

به "لحظه بازپس گیری شهر موصل از داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحظه بازپس گیری شهر موصل از داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید