مالک یک هزار واحد مسکونی خالی، یک بانک خصوصی - دولتی است

به گزارش تور آلمان ارزان، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مالک یک هزار واحد مسکونی خالی که پیش تر اعلام شده بود، یک بانک خصوصی-دولتی است.

مالک یک هزار واحد مسکونی خالی، یک بانک خصوصی - دولتی است

جهت دریافت خدمات خرید اینترنتی درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از مهر، محمود محمودزاده درباره اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای مدیریت بازار مسکن گفت: در یک سال گذشته اقدامات زیادی اجرا شده و توانسته ایم این بخش را با این فعالیت ها، بار دیگر احیا کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر فردی وام ودیعه مسکن دریافت کند، از دریافت وام خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم حذف می گردد، گفت: این دو تسهیلات به هم ارتباطی ندارند و وامی که از امروز ثبت نام آن شروع شد، برای مستأجران است؛ بنابراین اگر فردی این تسهیلات را دریافت کند، می تواند همچنان از صندوق پس انداز مسکن یکم نیز تسهیلات خرید یا ساخت مسکن دریافت کند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه نمود: وام ودیعه مسکن به صورت یک ساله در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و سپس به بانک بازگردانده می گردد؛ بنابراین متقاضی از شمول خانه اولی بودن، خارج نمی گردد؛ در نتیجه می تواند تسهیلات خرید یا ساخت مسکن صندوق پس انداز مسکن یکم را هم دریافت کند.

وی در مورد اینکه کدام دستگاه اجرایی است که هزار واحد مسکونی خالی احتکار نموده؟، گفت: بعضی از همکاران ما از واژه نهاد نام برده بودند که شائبه ایجاد شده بود؛ مجموعه ای که هزار واحد خالی دارد و به بازار عرضه ننموده، یکی از بانک های شبه دولتی است.

محمودزاده ادامه داد: قرار است از هفته آینده طی مراسمی ارسال پیامک به مالکان واحدهای خالی را شروع کنیم؛ منظور همکاران ما که در مصاحبه خود یک نهاد را مالک هزار واحد عنوان نموده بودند، بانک ها بوده اند و منظور از نهاد، مجموعه های غیر دولتی هستند.

وی با رد این شائبه که بعضی رسانه ها گمانه هایی مبنی بر اختصاص این واحدهای خالی به نهادهای حاکمیتی مطرح نموده بودند، گفت: یک بانک خصوصی-دولتی مالک این واحدها هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بر اساس پیامکی که به مالکان واحدهای خالی از هفته آینده ارسال می کنیم، از آنها می خواهیم تا اطلاعات مربوط به مالکیت این واحدها را ثبت نمایند و بگویند که آیا ملک مذکور واگذار شده، یا خودشان در آن مستقر شده اند یا به بازار اجاره عرضه شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1254

به "مالک یک هزار واحد مسکونی خالی، یک بانک خصوصی - دولتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالک یک هزار واحد مسکونی خالی، یک بانک خصوصی - دولتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید