متقاضیان فرزندخواندگی به پزشکی قانونی بروند

به گزارش تور آلمان ارزان، سلامت زوجین متقاضی فرزندخواندگی با ارجاع آنها از سوی سازمان بهزیستی یا مراجع قضایی در مراکز پزشکی قانونی آنالیز می گردد. پزشکی قانونی فرآیند این موضوع و مراحل آن را اعلام نموده است.

متقاضیان فرزندخواندگی به پزشکی قانونی بروند

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش تور آلمان ارزان، یکی از خدمات سازمان پزشکی قانونی در بخش معاینات بالینی، معاینات مربوط به متقاضیان فرزندخواندگی است. این خدمت به درخواست و با نامه معرفی از سوی سازمان بهزیستی یا مراجع قضایی ارائه می گردد.

  • ثبت درخواست و تشکیل پرونده

در مرحله اول، زوجین با در دست داشتن نامه از سازمان بهزیستی یا مراجع قضایی به یکی از مراکز پزشکی قانونی مراجعه می نمایند و پس از ثبت درخواست در واحد پذیرش برای آنان پرونده تشکیل می گردد.

مدارک اولیه مورد احتیاج برای تشکیل پرونده شامل نامه مرجع قضایی یا بهزیستی و کارت شناسایی معتبر است. با ارائه این مدارک و دریافت تعرفه مصوب، پرونده به پزشک قانونی ارجاع داده می گردد.

  • اثبات ناباروری

پس از تشکیل پرونده و پرداخت تعرفه، در صورت درخواست مرجع قضایی یا سازمان بهزیستی، عدم توانایی باروری زوجین بر اساس مدارک و مستندات پزشکی توسط پزشک کارشناس پزشکی قانونی آنالیز می گردد.

  • آنالیز سلامت جسمی و روانی

سلامت زوجین متقاضی فرزند با هدف ارزیابی توانایی نگهداری از فرزند در دو بخش معاینات روان پزشکی و معاینات جسمی مورد آنالیز قرار می گیرد.

سلامت جسمی زوجین با انجام معاینات بالینی توسط پزشک و انجام آزمایش های لازم و سلامت روانی آنان نیز با مصاحبه های روان پزشکی و در صورت لزوم تست های روان شناسی آنالیز می گردد.

انجام تست اعتیاد برای آنالیز عدم مصرف مواد مخدر یا روانگردان از دیگر اقدامات برای تایید سلامت زوجین است.

نکته قابل توجه این که در این موارد سلامت فرد به صورت متعارف ارزیابی می گردد، به این معنا که متقاضی فرزندخواندگی به عنوان یک فرد عادی از سلامت متعارف و لازم برخوردار باشد.

  • صدور گواهی و ارجاع به مرکز درخواست نماینده

پس از انجام تست ها و آزمایش های لازم، نتیجه به مراجع درخواست نماینده اعلام می گردد. در صورت تایید سلامت، گواهی نهایی زوجین صادر و به مرجع قضایی یا سازمان بهزیستی اعلام می گردد. در صورتی که یکی از زوجین مسئله ای در سلامت جسمی یا روانی خودیا اعتیاد داشته باشد نیز مراتب به مرجع استعلام نماینده گزارش داده خواهد شد.

  • مراجعه بیش از 2900 نفر برای معاینه فرزندخواندگی

در 7 ماه نخست امسال 2920 نفر برای معاینه فرزندخواندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 1461 نفر زن و 1459 نفر مرد بودند.

این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین فرزندخواندگی 3049 نفر بود، با 4/2درصد کاهش همراه است.

در این مدت استان های خراسان رضوی با 585، تهران با 523 و اصفهان با 398 بیشترین آمار مراجعین متقاضیان فرزندخواندگی را داشته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 836

به "متقاضیان فرزندخواندگی به پزشکی قانونی بروند" امتیاز دهید

1 کاربر به "متقاضیان فرزندخواندگی به پزشکی قانونی بروند" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان فرزندخواندگی به پزشکی قانونی بروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید