موسوی: دانشگاه آزاد باید مابه التفاوت شهریه کلاس های مجازی نسبت به حضوری را بازگرداند

به گزارش تور آلمان ارزان، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد کرج گفت: دانشگاه آزاد باید مابه التفاوت شهریه کلاس های مجازی نسبت به حضوری را پرداخت کند و در غیر این صورت به دستگاه قضایی شکایت می کنیم.

موسوی: دانشگاه آزاد باید مابه التفاوت شهریه کلاس های مجازی نسبت به حضوری را بازگرداند

سیدمهدی موسوی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد کرج در گفتگو با خبرنگار دانشگاه تور آلمان ارزان، درخصوص کیفیت آموزش مجازی اظهار کرد: بیش از یک ماه از برگزاری اولین کلاس مجازی دانشجویان دانشگاه آزاد می گذرد و همچنان مسئولین محترم دانشگاه وعده بهتر شدن کلاس های مجازی را می دهند، اما در ظاهر دانشجویان همچنان سردرگم برگزاری کلاس هایشان هستند.

موسوی با بیان اینکه مسئولان با وجود اینکه وعده هایشان محقق نشده، هنوز حاضر نیستند پای صحبت دانشجویان بنشینند، تاکید کرد: ما به خوبی از شرایط پیش آمده دانشگاه آزاد مطلعیم، اما ظاهرا دانشگاه آزاد چشم هایشان را بسته اند و ربات گونه عمل می کنند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد کرج شرح داد: جای سوال دارد از مسئولین تصمیم گیرنده دانشگاه آزاد بپرسیم واقعا مسائل خانواده هایی را که با پول کارگری شهریه می پردازند، در شرایط قرنطینه درک می کند؛ واقعا نمی دانند عملا دوماه خانواده های کارگر بیکار بودند؟

وی افزود: نمی دانند دانشجویانی هستند که از فرصت طلایی تابستان برای تکمیل کردن شهریه بهره می بردند و به لطف دروس عملی، این فرصت را از دست داده اند؟ یا فقط دانشجو باید دانشگاه را درک کند و به هر قیمتی همه تلاش خود را بکند تا موعد شهریه عقب نیفتد!

موسوی با اشاره اینکه دانشگته آزاد وام برای دانشجویان در نظر گرفته، گفت:، اما صرفا حرفی بود تا از خود رفع تکلیف کنند و راه حلی کاربردی به نفع دانشجویان نبود.

وی بیان نمود: اینکه در این مدت زمان توانستند بستر حداکثری برای شرکت دانشجویان در کلاس مجازی را فراهم کنند و با افتخار در روزنامه هایشان تیتر بزرگترین دانشگاه آموزش مجازی را درج کنند از دید دانشجویی که شهریه کلاس حضوری را پرداخته افتخار نیست.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد کرج افزود: برای دانشجو کیفیت تحصیل حرف اول و آخر را میزند نه رکورد شکنی در تعداد کلاس های مجازی در دنیا.

وی به مسئولان دانشگاه آزاد پیشنهاد کرد: دانشگاه آزاد بهتر است اگر قصد رقابت با دنیا را دارد، روی کیفیت سرمایه گذاری کند وگرنه از دانشگاهی که بالغ بر یک و نیم میلیون دانشجو دارد؛ رکورد شکنی کمّی، آسان ترین کار ممکن است.

موسوی ادامه داد: دانشجویان آزاد از خود سوال می پرسند آیا همیشه دانشگاه آزاد اسلامی باید دانشجو را به دید اسکناس نگاه کند؟ پس تکلیف عنوان اسلامی که این دانشگاه به آن مزین شده، چه می شود؟

وی تأکید کرد: آیا تحصیل در شرایط مجازی با پرداخت شهریه حضوری اسلامی است؟

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد کرج گفت: تا به امروز دانشگاه آزاد نمره پایینی از کیفیت کلاس های مجازی از دانشجویان دریافت کرده است، اما اگر سطح کیفیت کلاس های مجازی بیشتر از کیفیت دنیای هم که باشد باز هم دلیل نمیشود از دانشجویان شهریه ای برپایه بر تدریس حضوری گرفته شود.

به مسئولین دانشگاه آزاد هشدار می دهیم در صورت عدم عودت مابه التفاوت کارشناسی شده و دقیق شهریه کلاس های مجازی نسبت به کلاس های حضوری به دانشجویان علاوه بر شکایت به دستگاه قضایی و نهاد بالاتر، فراخوان تجمع قانونی اعلام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1222

به "موسوی: دانشگاه آزاد باید مابه التفاوت شهریه کلاس های مجازی نسبت به حضوری را بازگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: دانشگاه آزاد باید مابه التفاوت شهریه کلاس های مجازی نسبت به حضوری را بازگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید