هزینه شستشوی هر متر فرش و موکت چند؟

به گزارش تور آلمان ارزان، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به تبلیغات و فعالیت واحد های قالیشویی غیرمجاز هشدار داد و نرخ امسال قالیشویی را گفت.

هزینه شستشوی هر متر فرش و موکت چند؟

به گزارش خبرآنلاین، با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال، سازمان حمایت نسبت به سوءاستفاده برخی افراد سودجو در ایجاد واحد های صنفی غیرمجاز که با استفاده از امکانات حداقلی مانند چند خط تلفن و یک دستگاه وانت بار در این زمینه فعالیت می کنند هشدار داد.

چراکه این واحد ها معمولا به دلیل نداشتن مجوز های مربوطه، عدم تخصص کافی و نداشتن تعهد کاری با شست وشوی نامناسب و غیراصولی فرش موجب خسارت به اموال مشتریان می شوند.

از طرف دیگر پیگیری حقوق تضییع شده مصرف کنندگان به دلیل نداشتن مدارک هویتی محل کسب و بعضاً متواری شدن اشخاص مذکور، به دشواری انجام می شود.

با توجه به این شرایط، لیست قالیشویان مجاز شهر تهران در سامانه اتحادیه درج شده و مشتریان می توانند برای اطمینان و استفاده از خدمات واحد های قالیشویان مجاز به پورتال اتحادیه به نشانی اینترنتی WWW.Eght1351.com مراجعه کنند.

و لیست مراکز مجاز به همراه آخرین نرخ خدمات، شامل نرخ شست وشوی فرش (برمبنای مترمربع، نوع شست وشو و جنس فرش)، هزینه حمل و نقل و نحوه ارایه سایر خدمات مانند بسته بندی فرش، رفوگری، دارکشی و... و همچنین تلفن های رسیدگی به شکایات را مشاهده کنند.

گفتنی است، طبق اعلام سازمان حمایت، رعایت نرخ های مصوب شست و شوی انواع فرش و موکت از سوی تمام واحد های قالیشویی الزامی است.

همچنین این واحد ها در زمان انتقال فرش به قالیشویی موظف به ارائه رسید به مصرف کننده هستند که صاحب فرش در زمان تحویل باید آن را ببیند و تاییدیه و فاکتور مربوطه را اخذ کند.

نکته دیگر این است که در تمام نوع شست وشو ها عرضه کننده خدمت ملزم به رعایت زمان تعیین شده در رسید برای تحویل فرش است و باید فرش را سالم به مشتریان تحویل دهد و برای خدمات اضافی مانند دارکشی، پرداخت و رفو، هزینه بسته بندی، کاور، لک برداری و ... با مشتری توافق شود.

بر این اساس متقاضیان در صورت بروز هرگونه مشکل می توانند شکایت خود را از طریق تماس با سامانه 124 اعلام کنند.

جدیدترین نرخ مصوب شست وشوی فرش بر مبنای متر مربع، نوع شست وشو و جنس فرش به شرح زیر است:

خدمات قالیشویینرخ معمولی (تومان) نرخ مصوب درجه یک: شستشوی کامل با کلیه مواد لازم (تومان)
شستشوی انواع موکت معمولی (هر متر مربع)4100 6200
شستشوی موکت پرزدار و گل برجسته(هر متر مربع)6600 8600
شستشوی انواع فرش ماشینی معمولی (هر متر مربع)10600 16500
شستشوی انواع فرش ماشینی مدرن (فانتزی) و گل ابریشم (هر متر مربع)2250022500
شستشوی فرش دستباف معمولی (هر متر مربع)15200 28300
شستشوی فرش دستباف روشن اعلاء (کاشان - اردکان) (هر متر مربع)19000 39600
شستشوی فرش گل ابریشم (هر متر مربع)7460074600

همچنین طبق اعلام اتحادیه، کرایه رفت و برگشت در سراسر تهران بابت هر چند تخته فرش (برای یک آدرس) 35 هزار تومان است و هزینه ایاب و ذهاب تا سقف 20 متر مربع، هر متر مربع 2000 تومان است که به هزینه 35 هزار تومانی اضافه می شود. البته از مازاد 40 متر مبلغی دریافت نمی شود.

اجرت شست وشوی فرش کهنه و عتیقه و تمام ابریشم تبریز و اصفهان (اکسترا) و صادراتی باید با توافق طرفین قرارداد انجام شود.

هزینه بسته بندی و کاور هر متر مربع فرش نیز 3500 تومان در صورت درخواست مشتری اعلام شده و واحد قالیشویی موظف است طبق درخواست مشتری نسبت به شست وشوی قالی با نرخ معمولی یا درجه یک اقدام کند. هزینه دریافت خدمات نانو نیز در صورت تایید با توافق مشتری انجام می شود.

مقایسه این نرخ ها با نرخ اعلام شده در اسفند سال گذشته نشان دهنده افزایش بیش از 30 درصدی هزینه قالیشویی است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2198

به "هزینه شستشوی هر متر فرش و موکت چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه شستشوی هر متر فرش و موکت چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید