وقوع رگبار در پنج استان

به گزارش تور آلمان ارزان، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در پنج استان هشدار داد.

وقوع رگبار در پنج استان

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی گفت: فعالیت سامانه بارشی از ظهر جمعه (14 شهریور) تا اواخر وقت جمعه (14 شهریور) موجب وقوع رگبار شدید باران و رعد و برق گاهی توام با تندباد های لحظه ای با احتمال تگرگ در مناطق شمال و شمال شرق آذربایجان شرقی، بخش های ازاستان اردبیل، جنوب آذربایجان شرقی و شمال استان زنجان می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی بالا آمدن آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب در مسیل ها، آبگرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط درخودداری از اتراق، تردد در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و اجتناب از صعود به ارتفاعات توصیه می کند.

همچنین سازمان هواشناسی آورده است: فعالیت سامانه بارشی از ظهر جمعه (14 شهریور) تا اواخر وقت جمعه (14 شهریور) موجب وقوع رعد و برق گاهی توام با تندباد های لحظه ای، رگبار باران در برخی مناطق استان های کردستان و کرمانشاه بویژه در ارتفاعات می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب در مسیل ها، آبگرفتگی وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط درمحکم سازی سازه های موقت، اجتناب از صعود به ارتفاعات، خودداری از اتراق و تردد در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها توصیه می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1439

به "وقوع رگبار در پنج استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع رگبار در پنج استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید