ادامه بارش ها در بیشتر استان ها

به گزارش تور آلمان ارزان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه با ورود سامانه بارشی امروز یکشنبه یازدهم فروردین فعالیت سامانه بارشی تشدید شده است، گفت: در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، هرمزگان و شرق یزد بارش به صورت پراکنده خواهد بود.

ادامه بارش ها در بیشتر استان ها

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که با ورود سامانه بارشی امروز یکشنبه یازدهم فروردین فعالیت سامانه بارشی تشدید شده است، بیان نمود: در نیمه غربی کشور نواحی مرکزی، نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس، استان های ساحلی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز غربی و مرکزی در قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت، در نواحی مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی بارش برف اتفاق خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: امروز یکشنبه در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، هرمزگان و شرق یزد بارش به صورت پراکنده خواهد بود. همچنین شدت بارش در استان های آذربایجان غربی، غرب آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس و غرب اصفهان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در روز دوشنبه (12 فروردین) به جز استان های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان در سایر مناطق کشور شرایط مشابه روز یکشنبه خواهد بود، تاکید کرد: شدت بارش در روز دوشنبه در استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان وجود دارد. همچنین سه شنبه در قسمت شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز غربی، شرق بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، شرق یزد بارش باران پراکنده، گاهی وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

به گفته وی امروز یکشنبه و دوشنبه (12 فروردین) در نیمه غربی کشور و از بعد از ظهر امروز و دوشنبه در نواحی مرکزی و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید خواهد بود که در شرق و جنوب شرق احتمال خیزش گرد و خاک نیز وجود دارد.

بنابر اظهارات مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی روز یکشنبه و دوشنبه نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس و سه شنبه قسمت های مرکزی و شرق خلیج فارس مواج است.

وظیفه در ادامه آب و هوای تهران را نیز طی سه روز آینده پیش بینی کرد و گفت: هوای تهران امروز یکشنبه نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ و گاهی با وزش باد شدید با حداقل دمای 11 درجه و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. همچنین روز دوشنبه دوازدهم فروردین ماه آسمان تهران ابری همراه با بارش باران در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ، گاهی وزش باد شدید وجود دارد و حداکثر دما در این روز 15 درجه سانتیگراد و حداقل هفت درجه پیش بینی می شود. همچنین در روز سه شنبه سیزدهم فروردین ماه آسمان تهران نیمه ابری، همراه با بارش پراکنده، گاهی همراه با وزش باد شدید است که کمترین میزان دما در این روز هفت درجه و بیشترین میزان آن 16 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 315

به "ادامه بارش ها در بیشتر استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بارش ها در بیشتر استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید