پرواز اصفهان به پکن با هواپیمایی قطر

به گزارش تور آلمان ارزان، این روزها که اکثر شرکتهای هواپیمایی اروپایی پایشان را از ایران بیرون کشیده اند، فرصتی برای کمپانی قطر ایرویز ایجاد شده است تا پرواز اصفهان به پکن را راه اندازی کند.

پرواز اصفهان به پکن با هواپیمایی قطر

یک مژده به مسافرین تور چین، هواپیمایی قطر بیان کرد که پروازهای خود را به مقاصد شهرهای جدید ایران مانند اصفهان و شیراز از سر می گیرد. این موضوع در میان اخبار نه چندان خوشایند این روزها، شاید نسیم دلنوازی برای صنعت گردشگری کشورمان باشد. هرچند جای خالی شرکت های هواپیمایی ایرانی در این میان، به شدت احساس می گردد. بر اساس گزارش ایرنا هواپیمایی قطر در یکی از صفحاتش از راه اندازی پرواز پکن به اصفهان خبر داده و در تبلیغاتش با پس زمینه تصویر مسجد جامع اصفهان، نوشته است اصفهان؛ جایی که فرهنگ عجیب و غریب و زیبایی طبیعی ترکیب شده است. به نظر می رسد با توجه به اهمیت صنعت گردشگری در برنامه ششم توسعه وجود این گونه اتفاقات، تاثیر مثبتی بر ورود گردشگر به داخل کشور داشته باشد. همچنین در شرایطی که وجود تحریم ها بر فروش نفت ایران اثر گذاشته توسعه گردشگری به ارزآوری یاری خوبی خواهد کرد. با تور آلمان ارزان همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

محمد حسن کرمانی کارشناس گردشگری روز شنبه در گفت وگو با تور آلمان ارزان این امکان هواپیمایی قطر را مثبت ارزیابی نموده و اضافه نمود: نباید ایرلاین های داخلی را در شرایط کنونی مجبور به گذاشتن این پروازها کرد، زیرا ممکن است برای ایرلاین های داخلی توجیه اقتصادی نداشته باشد. او در حوزه گردشگری نداشتن هواپیما برای پروازهای طولانی مدت و یا نبود تعداد زیاد مسافر را از دلایلی مطرح کرد که باعث می گردد ایرلاین های داخلی تمایل به گذاشتن چنین پروازهایی نداشته باشند. رضا عابدینی سهی نیز دلیل اصلی هواپیمایی قطر برای راه اندازی پرواز پکن به اصفهان را ماندن در بازار هوایی ایران دانسته و گفت: مسئولان ایرلاین قطر می دانند با رفتن بسیاری از ایرلاین های خارجی از خطوط هوایی ایران، این بازار خالی می ماند و آنها می توانند یکه تاز میدان شوند. او همچنین با اشاره به روابط خوب اقتصادی میان ایران و قطر گفت: طرف قطری همچنین می داند ممکن است ایرانی ها به دلیل افزایش نوسان ارزها، کمتر به سفرهای اروپایی بروند اما سفرهایشان را به کشورهای همسایه افزایش می دهند و آنها می توانند از این اتفاق بهترین استفاده را نمایند. عابدینی افزود: همچنین کارشناسان و بازاریاب های این ایرلاین به خوبی متوجه هستند که پس از سرانجام یافتن تحریم های ایران، جای پای آنها محکم خواهد بود اما ایرلاین های دیگر به راحتی نمی توانند به جای گذشته خود بازگردند.

این گردشگر گفت: شرکت های بزرگ به سودهای مقطعی و زودگذر دل نمی بندند و سعی دارند برای کسب سودهای بزرگ در آینده بازارشان را حفظ نمایند. رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیز در واکنش به اعلام هواپیمایی قطر مبنی بر راه اندازی پرواز پکن به اصفهان گفت: این اتفاق بسیار خوبی است که امیدواریم ایرلاین های داخلی نیز این امکان را برای مسافران ایجاد نمایند. حرمت الله رفیعی اظهار داشت: به طور قطع کارشناسان هواپیمایی قطر، بازاریابی کافی را برای این خط هواپیمایی انجام داده و به این نتیجه رسیده اند که مسافر کافی در این مسیر وجود دارد و قطعا با راه اندازی این مسیر ضرری متوجه این ایرلاین نخواهد بود. او اضافه نمود: البته ایرلاین های داخلی نیز دلایلی برای عدم راه اندازی پرواز پکن به اصفهان و یا مسیرهای مشابه دارند که از آن جمله می توان به نداشتن هواپیما برای مسیرهای طولانی و یا علاقه به تردد در مسیرهای کوتاه اشاره نمود. عرفان فکری کارشناس و مدرس گردشگری نیز بازگشت و راه اندازی پرواز پکن به اصفهان در خطوط هواپیمایی قطر را امیدوارنماینده دانسته و گفت: در این فضای ناامیدنماینده که بسیاری از ایرلاین های خارجی به دلیل کاهش سفرهای خروجی در پی نوسان ارزها از ایران رفتند، بازگشت این خط هوایی بسیار ارزنده است.

وی یکی از شاخصه های گردشگری را افزایش پروازهای داخلی و خارجی به کشور ارزیابی کرد و اضافه نمود: دریافت مجوزهای متعدد داخلی و بین المللی برای برقراری پرواز هزینه های زیادی دارد اما راه اندازی مجدد آن، هزینه های چند برابری به دنبال خواهد داشت بنابراین به نظر می رسد کارشناسان بازاریابی هواپیمایی قطر با اطمینان از سود بیشتر دست به این اقدام زده اند. این کارشناس گردشگری اضافه نمود: ای کاش ایرلاین های داخلی نیز این پرواز را در برنامه شان گذاشته تا سود آن به جیب شرکت های داخلی برود و سبب اشتغال و رونق آنها گردد. آرش نورآقایی از فعالان حوزه گردشگری نیز می گوید برای ارزیابی این موضوع نباید زود نتیجه گیری کرد و باید دلایل قطر از راه اندازی پرواز پکن به اصفهان را بیشتر آنالیز کنیم. وی برگزاری جام جهانی 2020 را یکی از دلایل هواپیمایی قطر برای گذاشتن این پرواز اعلام نموده و اضافه نمود: ممکن است هواپیمایی قطر برای کسب سود در طولانی مدت اقدام به این کار نموده است. نورآقایی افزایش خطوط پروازی را یک نقطه قوت برای گردشگری کشورها برشمرده و گفت: قطعا افزایش پروازها به گسترش صنعت توریسم و در نتیجه ایجاد اشتغال یاری زیادی می نماید ولی آنچه نمی توان به راحتی از آن عبور کرد این است که امتیاز هوایی این پرواز را به چه قیمت و برای چه مدتی در اختیار هواپیمایی گذاشته است.

انتشار: 11 اسفند 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 194

به "پرواز اصفهان به پکن با هواپیمایی قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز اصفهان به پکن با هواپیمایی قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید