پیش بینی بیل گیتس: هوش مصنوعی می تواند به ابداع واکسن یاری کند

به گزارش تور آلمان ارزان، گیتس در پست نو وبلاگ خود نوشت: یکی از اولویت های بنیاد گیتس در زمینه هوش مصنوعی این است که مطمئن گردد چنین فناوری هایی برای مقابله با بیماری هایی مانند ایدز، سل و مالاریا استفاده می شوند و فقیرترین افراد دنیا را تحت تأثیر قرار می دهند.

پیش بینی بیل گیتس: هوش مصنوعی می تواند به ابداع واکسن یاری کند

بیل گیتس باور دارد که فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند سرعت ابداع و توسعه واکسن ها را افزایش دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، بیل گیتس(Bill Gates) بنیان گذار شرکت مایکروسافت(Microsoft)، در یک پست وبلاگ، حمایت خود را از پیشرفت هوش مصنوعی به اشتراک گذاشت و گفت که فناوری ChatGPT مانند تلفن های همراه و اینترنت، دگرگون نماینده است. گیتس 67 ساله باور دارد که ظهور هوش مصنوعی برای بهبود بشریت، افزایش بهره وری و کاهش نابرابری ها در سراسر دنیا سودمند است و می تواند به روند ساخت واکسن های نو سرعت بدهد. به گفته گیتس، این فناوری قادر است مسیرهای نوی را برای طراحی داروها کشف کند و خطاهایی را که از چشم انسان پنهان می مانند، تشخیص بدهد.

گیتس، میلیاردها دلار برای ارائه درمان به کشورهای در حال توسعه هزینه نموده است و باور دارد که فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی، بزرگترین سلاح ما در برابر بیماری ها و ویروس های کشنده هستند.

گیتس در پست نو وبلاگ خود نوشت: یکی از اولویت های بنیاد گیتس در زمینه هوش مصنوعی این است که مطمئن گردد چنین فناوری هایی برای مقابله با بیماری هایی مانند ایدز، سل و مالاریا استفاده می شوند و فقیرترین افراد دنیا را تحت تأثیر قرار می دهند.

گیتس، یک شخص پیشگام در دنیای فناوری به شمار می رود. او اکنون هوش مصنوعی را زیر نظر گرفته است و بر این موضوع تمرکز دارد که این فناوری چگونه برای مراقبت های بهداشتی سودمند خواهد بود.

گیتس نوشت: هوش مصنوعی، سرعت پیشرفت های پزشکی را به طور چشمگیری افزایش می دهد. اندازه داده ها در زیست شناسی بسیار زیاد است و برای انسان ها سخت است که همه روش های کارکرد سیستم های پیچیده بیولوژیکی را پیگیری نمایند.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس(BMGF) در ساخت بسیاری از واکسن ها نقش دارد و به نظر می رسد بنیان گذار مایکروسافت معتقد است که هوش مصنوعی، توسعه و سرعت انتشار واکسن ها را بهبود می بخشد.

استفاده از هوش مصنوعی، امکان آزمایش کردن واکسن را به روش های متعددی فراهم می نماید که انسان ها نمی توانند آنها را روی افراد مورد آنالیز انجام دهند.

مایکروسافت، هوش مصنوعی را در موتور جستجوی خود موسوم به بینگ(Bing) نیز پیاده سازی نموده است که پاسخ های واضحی را به زبان ساده ارائه می دهد. مایکروسافت در ماه ژانویه، از سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در شرکت OpenAI سازنده ChatGPT اطلاع داد تا با فراهم کردن منابع لازم، به پیش برد این چت بات یاری کند.

اگرچه گیتس نسبت به آینده هوش مصنوعی امیدوار است اما از کاستی های آن چشم پوشی نمی نماید.

او در ادامه نوشت: ما باید در نظر داشته باشیم که هنوز در ابتدای راهی هستیم که هوش مصنوعی در پیش دارد. هر محدودیتی که هوش مصنوعی امروز داشته باشد، پیش از این که بدانیم از بین خواهد رفت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 فروردین 1402 بروزرسانی: 4 فروردین 1402 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2440

به "پیش بینی بیل گیتس: هوش مصنوعی می تواند به ابداع واکسن یاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بیل گیتس: هوش مصنوعی می تواند به ابداع واکسن یاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید