ژاپنی ها با این وسیله در محل کار ایستاده می خوابند!

به گزارش تور آلمان ارزان، یک شرکت ژاپنی وسیله ای به نام غلاف خواب عمودی (Gireaffenap) ابداع نموده است که به افراد اجازه می دهد ایستاده چرت بزنند.

ژاپنی ها با این وسیله در محل کار ایستاده می خوابند!

به گزارش خبرنگاران به نقل از اودیتی سنترال، در کشور ژاپن عادت به کار کردن و سختکوشی به یک فرهنگ نهادینه تبدیل شده و بیشتر مردم این کشور حتی قشر ثروتمند نیز کار کردن را بخشی از زندگی روزمره خود می دانند.

در سال های بعد از جنگ جهانی دوم شرایط کار برای مردم این کشور آنقدر بد بوده است که اصطلاحی به نام کاروشی (karoshi) یا مرگ بر اثر کار زیاد رایج بود، ولی حالا با وجود رفاه نسبی بیشتر مردم، باز هم فرهنگ سختکوشی در میان آنها وجود دارد و حتی گاهی اوقات برخی افراد ایستاده می خوابند.

اخیرا یک شرکت ژاپنی وسیله ای به نام غلاف خواب عمودی (Gireaffenap) ابداع نموده است که به افراد اجازه می دهد ایستاده چرت بزنند یا حتی به خواب عمیق فرو روند که بیشترا در کافه ها و رستوران های با فضای محدود کاربرد دارد.

طبق ادعای سازندگان، این وسیله نه تنها فضای بسیار کمی اشغال می نماید بلکه برای خواب هم وسیله مناسبی است، چون گفته می گردد بیدار شدن در آن نیز سخت نیست. هر غلاف دارای یک سیستم هشدار است که می تواند به وسیله کاربر تنظیم گردد و برای اعضای مختلف بدن نیز حفاظ های اطمینان در نظر گرفته است.

این غلاف ها بعلاوه دارای یک سیستم تنظیم ارتفاع هستند تا هرکسی بتواند هنگام استفاده از آن ها به شرایط بدنی مدنظرش برسد. این غلاف ها در دو حالت سنتی و مدرن عرضه شده و هر دو مدل نیز دارای عایق صوتی بسیار عالی و تهویه مناسب هستند که هیچ صدایی از بیرون وارد آن نمی گردد و فرد به راحتی استراحت می نماید.

منبع: اطلاعات

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مرداد 1402 بروزرسانی: 25 مرداد 1402 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2498

به "ژاپنی ها با این وسیله در محل کار ایستاده می خوابند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپنی ها با این وسیله در محل کار ایستاده می خوابند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید