کاخ سفید: بایدن مسائل حقوق بشری را با پوتین مطرح می کند

به گزارش تور آلمان ارزان، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد تا مسائل حقوق بشری را در نشست آینده با ولادیمیر پوتین در ژنو مطرح کند.

کاخ سفید: بایدن مسائل حقوق بشری را با پوتین مطرح می کند

پیشتر شبکه خبری سی ان ان به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش داده بود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اصلا قصد ندارد در مورد مسائل مرتبط با الکسی ناوالنی، چهره محبوس اپوزیسیون روسیه با جو بایدن صحبت کند.

جن ساکی در مصاحبه با سی ان ان گفت: ممکن است در دستورکار او نباشد و این مایه تعجب نیست. اما رئیس جمهوری ما قصد دارد تا سوءرفتارهای حقوق بشری، مساله حبس مخالفان و فعالان که نقض آن چیزی است که ما احساس میکنیم باید در سراسر جهان هنجار باشد، مطرح کند.

با این حال، سخنگوی کاخ سفید گفت که بایدن در طرح مسائل مورد نگرانی تاخیر انداخته و با پوتین صریح و سرراست خواهد بود. او گفت: این مزیت دیدار حضوری است. این با تماس تلفنی تفاوت دارد.

ناوالنی ژانویه امسال به محض ورود به روسیه از آلمان که برای درمان بابت مسمومیت ادعایی به آنجا رفته بود، بازداشت شد. دادگاهی در روسیه حبس تعلیقی او در پرونده تقلب سال 2014 را به دلایلی از جمله نقض آزادی مشروط لغو و او را به دو سال و نیم حبس در زندان محکوم کرد.

جن ساکی گفت که بایدن در طرح دیگر مسائل حساس نظیر حملات هکری منصوب به هکرهای مستقر در روسیه و تجدید قوا در مرز اوکراین تردید نشان نخواهد داد. او گفت: این فرصتی برای طرح تمامی این مسائل است، اما همچنین جایی است که ما میتوانیم همکاری داشته باشیم. ثبات هسته ای، مذاکرات با ایران، اینها مسائلی هستند که ما به چشم فرصت و محل همکاری با یکدیگر میبینیم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1904

به "کاخ سفید: بایدن مسائل حقوق بشری را با پوتین مطرح می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: بایدن مسائل حقوق بشری را با پوتین مطرح می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید