کاهش نرخ سود در همه سر رسیدها

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: فرایند کاهشی چند روز اخیر حجم معاملات اوراق بدهی دولت امروز 9 دی ماه 1399 نیز ادامه یافت.

کاهش نرخ سود در همه سر رسیدها

به گزارش تور آلمان ارزان در روز سه شنبه حجم معاملات اوراق نسبت به روز گذشته 40 درصد کاهش داشت و به 175 میلیارد تومان رسید.

تازه ترین خبرها و تحلیل های مالی را در اینستاگرام تور آلمان ارزان مشاهده کنید

امروز نرخ بازده اوراق در سررسیدهای مختلف کاهش یافت. نرخ بازده اوراق با سررسید یکسال با یک دهم کاهش به 18.47 درصد رسید و نرخ بازده اوراق با سررسید دوسال بدون تغییر در سطح 20.33 درصد بود. نرخ بازده اوراق سه سال نیز با 6 دهم کاهش به 21.83 درصد رسید

در همین زمینه

منحنی بازدهی اوراق بدهی دولتی چیست؟

امروز منحنی بازده اوراق آینده شیب تندی داشت، بازدهی اوراق با سررسید 400 روز با یک درصد افزایش 20 درصد بود، این رقم در سررسید 600 روز در همان عدد 23درصد دیروز باقی ماند. نرخ بازده دراوراق با سررسید 800 روز با نیم درصد کاهش به رقم 24.5 درصد رسید.

نرخ بازده نقدی و آینده

در بازار اوراق بدهی دولتی، نرخ های بازده اوراق در سررسیدهای زمانی مختلف به وسیله عرضه و تقاضا کشف می گردد. نرخ کشف شده بر اساس این سازوکار متوسط بازده نقدی نگهداری اوراق تا سررسید را نشان می دهد. همچنین از تفاوت نرخ های بازده نقدی در سررسیدهای مختلف، می توان برای استخراج بازده آینده مورد انتظار سرمایه گذاران استفاده کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1637

به "کاهش نرخ سود در همه سر رسیدها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش نرخ سود در همه سر رسیدها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید