آمادگی داریم تجارب حقوقی و قضایی خود را در اختیار اندونزی بگذاریم

به گزارش تور آلمان ارزان، لعیا جنیدی در دیدار خانم ایسما باتون رئیس هیأت اعزامی دیوان محاسبات اندونزی با اشاره به اهمیت دیدار و تبادل افکار بین هیأت های مختلف دو کشور به ویژه در حوزه حقوقی و قضایی، گفت: دیدار و تبادل نظر در سطوح مختلف می تواند در راستای تقویت و تحکیم هر چه بیشتر روابط ایران و اندونزی تأثیرگذار باشد و معاونت حقوقی ریاست جمهوری از اینگونه دیدارها، استقبال می نماید و آمادگی دارد تجربیات خود را در حوزه های حقوقی و قضایی با طرف های اندونزیایی به مشارکت بگذارد.

آمادگی داریم تجارب حقوقی و قضایی خود را در اختیار اندونزی بگذاریم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و اندونزی به خاطر برخورداری از جمعیت و منابع طبیعی فراوان، اثرگذاری بسیار زیادی در دنیا دارند، گفت: دو کشور می توانند، همکاری های گسترده ای در حوزه های مالی، سیاسی و فرهنگی، در راستای منافع ملت های خود برقرار نمایند و در این راستا باید کوشش کنیم، قراردادها و معاهداتی که بین ایران و اندونزی منعقد شده هر چه زودتر در عمل اجرا و حمایت ها و مشوق های لازم را به اتباع و شرکت های دو کشور بدهند.

جنیدی با اشاره به همکاری های تهران و جاکارتا در عرصه های منطقه ای و بین المللی، گفت: دو کشور در تمام عرصه ها و سازمان های بین المللی و منطقه ای مشارکت و هماهنگی های خوبی با یکدیگر دارند و با تقویت اینگونه همکاری های می توانند، اثرگذاری زیادی در مناسبات دنیای داشته باشند، و ملت های دو کشور از مواهب آن بهره مند شوند. از جمله دو کشور با فعال تر کردن کمیسیون مشترک مالی می توانند قدم های مهمی در مورد توسعه میدان نفتی و نیز تعرفه های ترجیحی بردارند.

خانم ایسما باتون رئیس هیأت اعزامی دیوان محاسبات اندونزی هم در این دیدار گزارشی از ساختار دیوان محاسبات در کشورش ارایه کرد و گفت: اندونزی مصمم است در همه عرصه ها، روابط و همکاری های نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران برقرار نموده و از تجربیات یکدیگر برای بهبود هر چه بیشتر شرایط خود استفاده کند.

وی خاطر نشان کرد: همکاری های حقوقی بین ایران و اندونزی در سطح بسیار خوبی واقع شده است و با دیدار و تبادل افکار قصد داریم، سطح این همکاری ها را هر چه بیشتر افزایش دهیم و بی تردید تقویت همکاری ها در این حوزه می تواند روابط بین سایر حوزه ها بویژه فعالیت تجار و بازرگانان را تسهیل کند.

در این دیدار علاوه بر بحث های تخصصی، در زمینه ساختار اداری دیوان محاسبات اندونزی و ساختار شبه قضایی دیوان محاسبات ایران انجام شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 526

به "آمادگی داریم تجارب حقوقی و قضایی خود را در اختیار اندونزی بگذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی داریم تجارب حقوقی و قضایی خود را در اختیار اندونزی بگذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید