آپارتمان های نیم میلیاردی در چه مناطقی از پایتخت یافت می شوند

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: سطوح فعلی قیمت مسکن در نواحی مختلف بازار به حدی رسیده که مدت هاست دیگر مقصد مناسبی برای سوداگری ملکی وجود ندارد، اما همچنان گروه اندکی از سرمایه گذاران به امید کسب سود در دراز مدت در حال جست وجو در این بازار متناسب با حجم سرمایه گذاری ریالی خود هستند.

آپارتمان های نیم میلیاردی در چه مناطقی از پایتخت یافت می شوند

به گزارش تور آلمان ارزان، برقراری ثبات نسبی در بازارهای جذاب دیگر همچون ارز و سکه در هفته های اخیر سبب شده بعضی از سرمایه گذاران این بازارها را ترک نموده و در همین رکود مطلق و عمیق بازار مسکن، در زمره معدود متقاضیان خرید آپارتمان های عرضه شده برای فروش، مشغول جست وجو و معامله باشند. در مرداد ماه کمتر از 3هزار نفر در بازار مسکن پایتخت آپارتمان خریدند که تحقیقات میدانی حکایت از آن دارد که بخش قابل توجهی از آنها سرمایه گذاران ملکی و بقیه نیز متقاضیان مصرفی بوده اند. اما در میان کسانی که قصد سرمایه گذاری ملکی داشته اند، تعداد کسانی که با بودجه 400تا 600 میلیون تومانی مراجعه نموده اند، به نسبت سایر گروه ها بیشتر بوده است. به این ترتیب مجموع متقاضیان مصرفی و سرمایه ای که در این بازه قیمتی در تهران خانه خریده اند، بین 15 تا 20 درصد از کل خریداران آپارتمان در مرداد ماه بوده است.

تحقیقات میدانی حاکی از این است که عمده آپارتمان های موجود در بازار مسکن در این گروه قیمتی سن بنای بیش از 10 و حتی اغلب بیش از 15 سال دارند. تنها در معدود محله هایی از نیمه جنوبی پایتخت می توان آپارتمان نوساز و تازه ساز در این بازه قیمتی جست وجو کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 561

به "آپارتمان های نیم میلیاردی در چه مناطقی از پایتخت یافت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان های نیم میلیاردی در چه مناطقی از پایتخت یافت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید