برلین: برای بازگرداندن 300 میلیون یورو به ایران تصمیمی نگرفته ایم

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از رویترز، وزارت دارایی آلمان امروز چهارشنبه گزارش‌ های منتشره درباره صدور مجوز برای خارج کردن 300 میلیون یورو (348 میلیون دلار) وجه نقد از حساب‌ های بانکی ایران در آلمان را تکذیب کرد.

برلین: برای بازگرداندن 300 میلیون یورو به ایران تصمیمی نگرفته ایم

وزارت دارایی آلمان با صدور بیانیه‌ ای در این خصوص اعلام کرد: درخواست ایران هنوز مورد مطالعه است. گزارش های رسانه ای درباره آزادسازی این وجوه از طریق اداره گمرگ، صحیح نیستند. فرایندهای بازرسی هنوز کامل نشده‌ اند.

به گزارش رویترز، هفته نامه آلمانی Die Zeit روز چهارشنبه گزارش داده بود، واحد اطلاعات مالی وزارت دارایی آلمان به این جمع‌ بندی رسیده که انتقال این پول به ایران با قوانین آلمان در خصوص مبارزه با تروریسم تناقضی ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه 15 مرداد ماه جاری با امضای دستوری اجرائی تحریم های پیشتر تعلیق شده علیه ایران را 3 ماه پس از خروج یکجانبه این کشور از برجام دوباره بازگرداند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 8 ماه مارس سال جاری میلادی (18 اردیبهشت) به بهانه های واهی و به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد و تهدید کرده بود که تحریم های واشنگتن علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 13

به "برلین: برای بازگرداندن 300 میلیون یورو به ایران تصمیمی نگرفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلین: برای بازگرداندن 300 میلیون یورو به ایران تصمیمی نگرفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید