بروس لی صاحب یک نمایشگاه دائمی شد

به گزارش تور آلمان ارزان، نمایشگاه دائمی با تمرکز بر فلسفه بروس لی در موزه وینگ لوک در سیاتل با حمایت بنیاد بروس لی افتتاح شد.

بروس لی صاحب یک نمایشگاه دائمی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شانون لی دختر بروس لی که بر این بنیاد نظارت دارد، اعلام کرده که این نمایشگاه با عنوان آب باش، دوست من به عنوان یک رویداد همه جانبه از تحقیقاتش در مورد زندگی پدرش به عنوان یک فیلسوف است.

شانون لی در این باره توضیح داد: احساس نمی کنم که همه تصویر کاملی از انسان دریافت کنند و این واقعاً بخشی از مأموریت من برای مردم است که متوجه شوند پدرم واقعاً در چه سطحی از یک فیلسوف بوده است. نماهای کوچکی از زندگی با پدر قبل از مرگش در چهار سالگی ام به خاطر می آورم، جایی که مرا در آغوشش می گرفت و بازی می کرد و همچنین ملاقات با پدرم سر صحنه فیلمبرداری در استودیو گلدن هاروست و خانه امان در هنگ کنگ. این خاطرات دور برای من لحظات بسیار معناداری اند اما آنها فقط لحظات کوتاهی هستند.

تنها بازمانده بروس لی ادامه داد: اما بخش نامحدود حافظه من این است که حس واقعی او را دارم، انرژی او، احساسی که او در من ایجاد کرد، احساسی که در حضور او داشتم، عشق او، ستایش او، احساس امنیت بودن با او.

مجموعه 2800 کتاب متعلق به بروس لی شامل تئوری هنرهای رزمی، فیلمسازی و فلسفه به همراه سایر یادگارهای او در نمایشگاهی جداگانه به طور دائم در موزه باقی خواهد ماند.

شهر سیاتل مملو از میراث بروس لی است؛ از رستورانی که زمانی در آن کار می کرد تا دانشگاه واشنگتن، جایی که او فلسفه خواند و با همسرش لیندا لی کادول ملاقات کرد و در نهایت جایی که در سال 1973 در قبرستان لیک ویو به خاک سپرده شد.

بروس لی، کونگ فوکار افسانه ای در سال 1973 در 33 سالگی درگذشت. بسیاری او را یکی از تاثیرگذارترین رزمی کاران قرن بیستم و نماد فرهنگی شناخته شده چین می دانند.

او در سال های حضورش در فیلم های سینمایی مشهوری از جمله رئیس بزرگ، مشت خشم، راه اژدها، اژدها وارد می شود و بازی مرگ به یک ستاره تبدیل شد و به محبوبیتی چشمگیر در کشورهای مختلف جهان دست یافت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2332

به "بروس لی صاحب یک نمایشگاه دائمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروس لی صاحب یک نمایشگاه دائمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید