برپایی50هزار نمایشگاه کتاب در مدارس کشور

به گزارش تور آلمان ارزان، علی رمضانی با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی در مدارس اظهارکرد: به منظورتوسعه فرهنگ کتا ب و کتابخوانی در بین دانش آموزان و با همکاری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در آبان ماه سال جاری 50 هزار نمایشگاه در 50 هزار مدرسه برپا می گردد.

برپایی50هزار نمایشگاه کتاب در مدارس کشور

وی افزود: همزمان با بیست ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی در آبان ماه بیست و یکمین دوره طرح ملی 50 هزار نمایشگاه در مدارس 32 استان کشور، با اجرای مو سسه فرهنگی منادی تربیت برگزار می گردد.

رمضانی ادامه داد: مقدمات برپایی این نمایشگاه ها از مردادماه شروع گردیده و تا کنون 300 ناشر در مراحل اولیه این طرح شرکت نموده اند و پس از ارزیابی کار گروه کتاب، آثار 200 ناشر مورد تایید نهاده شد است.

وی افزود: تا کنون 10 هزار و500 عنوان کتاب به دبیرخانه انتخاب کتاب مستقر در موسسه فرهنگی منادی تر بیت رسیده که از این تعداد 6500 عنوان جهت ارائه در نمایشگاه های مدارس مورد تائید نهاده شده است، لذا

این کتابها از فردا در قالب نمایشگاه به تفکیک گروهای سنی ومقطع تحصیلی به مدت 3 روز دراردوگاه رامسر به نمایش گذاشته می گردد وکارشناسان کتاب استان ها اقدام به انتخاب کتاب خواهند نمود خرید کتاب های سال 96بر اساس قیمت پشت جلد از ناشرین حدود سه و نیممیلیارد تومان بود ه است که با 40درصد تخفیف دریافت گردیده است.

مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در نمایشگاه رامسر از 3 استان ممتاز 6 استان بر تر سال گذشته با اهدای لوح تندیس وهدیه نقدی تقدیر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 70

به "برپایی50هزار نمایشگاه کتاب در مدارس کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی50هزار نمایشگاه کتاب در مدارس کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید