داورزنی: گزاره پوتین - مدودوف؟ تکذیب می کنم

به گزارش تور آلمان ارزان، محمدرضا داورزنی در تازه ترین مصاحبه خود، مدیریت پشت صحنه خود در والیبال را تکذیب کرد. او همچنین درباره برگزاری انتخابات فدراسیون های بی رئیس و همچنین خصوصی سازی سرخابی ها هم اظهار نظر کرد.

داورزنی: گزاره پوتین - مدودوف؟ تکذیب می کنم

معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش اجرای گزاره پوتین - مدودوف در فدراسیون والیبال و ریاست پشت پرده خودش را تکذیب کرد.

محمدرضا داورزنی ابتدا معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره برگزاری مجامع انتخابات 8 فدراسیون ورزشی در اسفندماه گفت: 8 فدراسیون ورزشی در اسفند معین تکلیف خواهند شد. از امروز ثبت نام ریاست فدارسیون وزنه برداری را داریم هفته اول اسفند هم شرایط کشتی و ورزش های رزمی را فراهم می کنیم تا مجمع برگزار گردد، برای بعضی از رشته ها هم مثل کنگفو ثبت نام صورت گرفته که بعد از تأیید صلاحیت ها زمان انتخابات را اعلام می کنیم تا برای سال جدید و المپیک 2020 ثبات در فدراسیون ها حاکم گردد.

داورزنی همچنین درباره برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی و والیبال نیز اینطور اظهار نظر کرد: ثبت نام از نامزدهای کشتی دهه اول اسفند آغاز می گردد، والیبال هم در سال جدید زمان انتخابات را معین خواهیم کرد البته این فدراسیون کارهایش را می نماید باید اقداماتی برای لیگ جهانی انجام دهد که کوشش می گردد خللی در برنامه های فدراسیون ایجاد نگردد.

معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره اینکه ما المپیک 2020 را پیش رو داریم کاراته یکی از رشته های مدال اور است که باید به آن توجه گردد اما پورشیب یکی از کاراته کارانکشورمان از کم توجهی ها ابراز ناراحتی نموده نیز گفت: 23 اسفند مجمع فدراسیون کاراته را داریم تا قبل از خاتمه سال ثبات را داشته باشیم و خللی در برنامه های این فدراسیون ایجاد نگردد.در ستاد عالی بازی های المپیک هم برنامه تک تک فدراسیون ها را گرفته ایم، فدراسیون هایی که در راستا کسب سهمیه المپیک قرار دارند یا برای المپیک آماده می شوند، حمایت ویژه ای از سوی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش خواهند شد.

داورزنی به مسائل مالی سال آینده و وضعیت بودجه وزارت ورزش نیز اشاره نمود: کوشش وزارت ورزش این است فدارسیون ها در روند آماده سازی آسیبی نبینند، باید منابع را مدیریت کرد، اردوها و مسابقات کسب سهمیه المپیک بدون آسیب به رشته ها برگزار می گردد اما باید الویت را هم در نظر بگیریم.

او همچنین درباره اینکه با وجود قانون منع بکارگیری بازنشسته ها می بینیم در فدراسیونی مثل جودو، درخشان از ریاست کنار رفته و بعد به عنوان نایب رئیس فعالیت نموده نیز گفت: کم لطفی نکنید. قانون منع بکارگیری بازنشسته ها در فدراسیون ها اعمال و اجرا شده اما نباید ظرفیت ها را نادیده گرفت. درخشان، رحیمی و کریمی سرمایه های ما هستند که باید از ظرفیت حضورشان در کنار تیم های ملی استفاده کرد. این افراد عمرشان را در ورزش گذاشته اند ما می توانیم در قالب مشاور و به صورت پاره وقت از این افراد استفاده کنیم تا فدراسیون ها آسیب نبینند.

داورزنی ادامه داد: برنامه ها باید بگونه ای باشد تا از ظرفیت دوستان استفاده کنیم. قانونی که وزارت اجرا نموده 10 فدراسیون معین تکلیف شدند و انتخابات 8 فدراسیون معین شد. این به این معنا نیست که از کسانی که صندلی دارند و می توان برای موفقیت فدراسیون استفاده کرد از این ظرفیت استفاده نکنیم. این قانون مانع از استفاده از ظرفیت این دوستان نیست بلکه فقط در ریاست و هیأت رئیسه انجام می گردد اما در سایر بخش ها می توان از دوستان استفاده کرد که این موضوع به معنای این نیست که ردیف بودجه یا حقوقی برای آنها در نظر گرفته می گردد.

 • تکذیب مدیریت پشت صحنه معاون وزیر در والیبال

  معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش در ادامه صحبت هایش در پاسخ به سوالی مبنی بر شرایط فدارسیون والیبال و اینکه صحبت هایی در مورد ریاست داوری و اجرای گزاره پوتین-مدودوف شنیده می گردد نیز گفت: اجرای داستان پوتین-مدودوف را تکذیب می کنم. این ها تحلیل شخصی افراد است و آنها آزاد هستند، والیبال سال آینده مسابقات کسب سهمیه المپیک را پیش رو دارد و برای لیگ جهانی خرداد آماده می گردد. باید طوری مدیریت کرد تا به برنامه های این فدراسیون آسیب نرسد. والیبال باید راستا موفقیت را ادامه دهد. نه در این رشته بلکه در سایر رشته ها این اتفاق باید رخ دهد.سعی می کنیم بهار شرایط را برای برگزاری انتخابات فراهم کنیم، اعضای مجمع تشخیص می دهند کدام نامزد می تواند رئیس گردد.

  داورزنی ادامه داد: والیبال با سختی به اینجا رسیده و سخت تر این است که این راستا را ادامه دهد. در کشتی، وزنه برداری، والیبال و هندبال باید متناسب با وضعیت فدراسیون ها بگونه ای برنامه ریزی گردد که آسیبی به آنها نرسد نگران این بحث ها نباشید نقطه نظرات قابل احترام هستند ما هم با توجه به شرایطی که فدراسیون ها دارند سعی می کنیم بدون آسیب رسیدن به آنها در زمان قانونی انتخابات را انجام دهیم.

  • موضوع خصوصی سازی سرخابی ها از دست وزارت خارج شده

   او درباره خصوصی سازی سرخابی ها و اینکه این اتفاق تا خاتمه سال رخ می دهد نیز اینطور اظهار نظر کرد: موضوع از حوزه وزارت ورزش خارج شده است و دوستان از سازمان خصوصی سازی پیگیری نمایند هیأت دولت این موضوع را تصویب نموده وزارت هم شرایط را فراهم نموده است. دوستان فرآیند واگذاری را از سازمان خصوصی سازی پیگیری نمایند ما هم پیگیری می کنیم این واقعه اتفاق بیفتد تا خیال مردم و وزارت راحت گردد، عجله ما بیشتر از شماست تا خیال ما راحت گردد و این دو باشگاه توسط مردم اداره شوند.

   4 ،2

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 287

به "داورزنی: گزاره پوتین - مدودوف؟ تکذیب می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: گزاره پوتین - مدودوف؟ تکذیب می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید