صادرات هند به ایران 2 برابر می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: در حالی که دولت هند با صدور کالاهای وارداتی به ایران موافقت نموده است پیش بینی می گردد با اجرایی شدن این تصمیم صادرات هند به ایران با افزایش 2 برابری به 6 میلیارد دلار در سال برسد.

صادرات هند به ایران 2 برابر می گردد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از رویترز، وزیر تجارت هند گفت، دهلی نو مشوق های صادراتی برای صدور کالا به ایران در نظر گرفته است، گامی که مقامات صنعتی هند گفتند، می تواند حجم صادرات هند به ایران را به دو برابر افزایش دهد و حجم آن را در سال اقتصادی جاری که از ماه آوریل شروع شده به 6 میلیارد دلار برساند.

مدیر کل تجارت خارجی هند که بخشی از وزارت تجارت این کشور است در سایت اینترنتی خود اعلام نمود، تجار هندی اکنون می توانند با افزودن 15 درصد به ارزش کالاهای وارداتی، آنها را به ایران بفروشند.

در این بیانیه همچنین آمده است: بر این اساس، صدور چنین کالاهایی به ایران که در مقابل پرداخت به ارز قابل تبدیل وارد شده، در مقابل پرداخت به روپیه نیز مجاز است، به شرطی که حداقل 15 درصد به ارزش آن افزوده گردد.

هند وارد کننده اصلی نفت ایران است، اما تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا پرداخت پول نفت ایران را مشکل ساخته است.

اکنون تهران باید پول نفت پرداخت شده به روپیه را در حسابی در این کشور ذخیره کند و تنها از آن برای خرید کالاهایی خاص از هند استفاده کند.

دهلی نو عمدتا به ایران برنج، غلات، محصولات دارویی، ماشین آلات، قطعات خودرو و فولاد صادر می نماید که شامل تحریم ها نیستند. دستور جدید محدوده صدور کالاها را گسترش می دهد.

افزایش صادرات می تواند هند را به صادرکننده عمده کالا به ایران تبدیل کند که تا قبل از تحریم ها سالانه بیش از 12 میلیارد دلار در سال از ایران نفت وارد می کرد.

رفیق احمد، رئیس فدراسیون سازمان های صادراتی هند در بیانیه ای اعلام نمود: این اقدام به نفع صادر کنندگان هندی خواهد بود و ما می توانیم صادرات هند به ایران را در سال اقتصادی فعلی به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

آجای ساهای مدیر اجرایی فدراسیون سازمان های صادراتی هند گفت، این مشوق ها می تواند صادرات به ایران را نسبت به سال گذشته دو برابر کند و به 6 میلیارد دلار برساند.

این اقدام هند در حالی است که تنها یک هفته از تمدید معافیت دهلی نو از تحریم های آمریکا علیه ایران می گذرد.

هند در یک سال منتهی به 31 مارس حدود 226 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرد که نسبت به یک سال قبل 26.5 درصد کاهش داشته است.

20

منبع: تسنیم
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 779

به "صادرات هند به ایران 2 برابر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات هند به ایران 2 برابر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید