فرانسه از سرسختی ایران در مذاکرات وین انتقاد کرد

به گزارش تور آلمان ارزان، وزیر امور خارجه فرانسه در اظهاراتی بدون اشاره به بدعهدی های طرف های غربی برجام، از عدم همراهی ایران با مواضع مورد نظر غرب در مذاکرات وین انتقاد کرد.

فرانسه از سرسختی ایران در مذاکرات وین انتقاد کرد

به گزارش گروه سیاسی تور آلمان ارزان، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه ای با روزنامه گاردین در مورد مذاکرات وین گفت: ایران در جریان مذاکرات احیای توافق هسته ای موسوم به برجام، علائم و موضع متناسبی در رابطه با بازگشت به تعهدات هسته ای خود نشان نداده است.

لودریان در تبادل نظر با روزنامه گاردین بدون توجه به گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران، گفت: لازم است که ما فوراً به پیشرفت هایی دست پیدا کنیم، چون ایران به دلیل عدول از تعهداتش هرگز تا این حد به سلاح هسته ای نزدیک نبوده است.

وی مدعی شد: آمریکا بسیار مصمم است تا پیشرفت در مذاکرات حاصل گردد و در این راستا پیغام ها و علائم لازم را که نشان از عزم واشنگتن برای لغو تحریم ها دارد، ارسال نموده است.

وزیر خارجه فرانسه در ادامه گفت: در حال حاضر ایران مواضع و پیغام های متناسب را در رابطه با عدول از تعهدات هسته ای خود که آن ها را از سال 2019 آغاز نموده، نشان نداده است.

ژان ایو لودریان توضیح داد، اکنون زمان حساسی است، چون ایران باید موضع گیری و اراده لازم را نشان دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1860

به "فرانسه از سرسختی ایران در مذاکرات وین انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه از سرسختی ایران در مذاکرات وین انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید