فعالیت 2 هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در چالوس

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران/مازندران رئیس اتاق اصناف چالوس گفت: در حال حاضر بیش از 2 هزار واحد صنفی بدون داشتن پروانه کسب در چالوس فعالیت دارند که ضربه سنگینی به اقتصاد شهرستان وارد می نماید.

فعالیت 2 هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در چالوس

رحمت الیکایی در نشست با اعضای انجمن صنفی تور آلمان ارزان مستقر در چالوس با بیان اینکه هشت هزار و 500 واحد صنفی دارای پروانه کسب در چالوس فعال است، اظهار کرد: در این میان دوهزار واحدبدون پروانه هستند که به لحاظ مالی و مالی ضربه سنگینی را به شهرستان وارد می نمایند و از انجایی که زیر نظر اتاق اصناف نیستند به راحتی می توانند تخلف نمایند.

وی وجود فروشگاههای عظیم و زنجیره ای را آفت عظیمی برای منطقه دانست و گفت: این فروشگاهها اغلب از تهران مجوز خود را دریافت می نمایند و بدون پرداخت مالیات و قارچ وار فعالیت می نمایند که تعداد انها بیش از 30 فروشگاه است.

رئیس اتاق اصناف چالوس توضیح داد: در زمان شیوع کرونا در اسفند و فروردین ماه، بیشتر غریب به اتفاق کسبه چالوس همانند سایر نقاط دچار صدمات زیادی شدند و تنها خواربار فروشی ها و واحدهایی که اقلام ضروری را توزیع می کردند متضرر نشدند.

الیکایی ادامه داد: دولت قرار بود در قالب پرداخت تسهیلات به نوعی از این اقشار آسیب دیده حمایت کند اما تا این لحظه ریالی پرداخت نشده است.

وی متذکر شد: اتاق اصناف چالوس مدت 40 سال خانه بدوش بود تا اینکه با همکاری شورای شهر پیروز به دریافت زمینی شدیم و ساختمانی در خور شان بنا شد.

رئیس اتاق اصناف چالوس تاکید نمود: از مجموع هشت هزار و 500 واحد صنفی حدود 650 واحد مربوط به املاک ودارایی است که بیشترین تعداد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1289

به "فعالیت 2 هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در چالوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 2 هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در چالوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید