متفکرآزاد: مجلس اولویت های مهم تری از محدودسازی فضای مجازی دارد

به گزارش تور آلمان ارزان، یک عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر ضرورت تقویت شبکه ملی اطلاعات، توضیح داد: مجلس اولویت های مهم تری از محدودسازی فضای مجازی دارد.

متفکرآزاد: مجلس اولویت های مهم تری از محدودسازی فضای مجازی دارد

به گزارش گروه سیاسی تور آلمان ارزان، روح الله متفکرآزاد با بیان اینکه مجلس یازدهم به دنبال بستن فضای مجازی نیست، مطرح نمود: در نشستی که وزیر ارتباطات در صحن علنی مجلس حاضر شد، تأکید نمایندگان بر ایمن سازی بستر فضای مجازی بود، نه الزاما محدودسازی.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس به دنبال محدود کردن فضای مجازی نیستند، اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از داده های ما به خارج از ایران منتقل می شوند در حالیکه کشور های قدرتمند در حوزه فضای مجازی، دارای سرور های داخلی هستند و اجازه رصد به سرویس های سایر کشور های داده نمی گردد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه این مسئله یک خواسته منطقی، قانونی و مردمی است، اضافه کرد: تقویت شبکه ملی اطلاعات، موضوعی است که مجلس یازدهم به دنبال آن است و کشور ما به این توان علمی رسیده که بتواند زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات را تقویت کند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس با یادآوری اینکه در حال حاضر فضای مجازی به لحاظ اخلاقی و اعتقادی متلاطم نموده است، ادامه داد: باید به سمت کلاس بندی سنی در فضای مجازی حرکت کنیم تا امنیت روانی در جامعه تأمین گردد؛ بر همین اساس به دنبال پایین آوردن استرس های فرهنگی و اجتماعی در جامعه هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1324

به "متفکرآزاد: مجلس اولویت های مهم تری از محدودسازی فضای مجازی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متفکرآزاد: مجلس اولویت های مهم تری از محدودسازی فضای مجازی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید