معرفی 100 برگزیده نخست پاناسه ، دستاورد سرانجام نامه های دانشجویی تجاری سازی و وارد جامعه می شود

به گزارش تور آلمان ارزان، دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق از انتخاب 100 برگزیده دور نخست جشنواره و مسابقه ملی پانا سه خبر داد.

معرفی 100 برگزیده نخست پاناسه ، دستاورد سرانجام نامه های دانشجویی تجاری سازی و وارد جامعه می شود

به گزارش گروه فناوری تور آلمان ارزان، پاناسه عنوان جشنواره ای است که توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری و با همکاری ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق برگزار می شود.

رویداد و مسابقه ای ملی، فناورانه و علمی که با زبانی ساده در نظر دارد دستاورد ها و یافته های علمی دانشجویی را به جامعه عرضه کند. در این جشنواره دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف در ویدئو های سه دقیقه ای انتها نامه خود را توضیح دادند. رویدادی که در کاربردی کردن انتها نامه ها و افزایش تاثیرگذاری آن ها در جامعه نقشی مهم دارد.

آثار برتر نمایش داده می شود

پرویز کرمی عضو شورای سیاستگذاری این جشنواره گفت: با اعلام فراخوان این رویداد 645 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و پس از داوری و ارزیابی نهایی 100 اثر به عنوان برگزیده مرحله نخست انتخاب شدند. در این مرحله تمامی انتها نامه ها دارای امتیاز یکسان هستند.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق ادامه داد: 30 اثر از منتخبین مرحله نخست، تا انتها اسفند ماه پس از داوری مجدد برای شرکت در مرحله نهایی و شرکت در برنامه تلویزیونی که به همین منظور ساخته می شود، انتخاب می شوند.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: بیش از 4 میلیون دانشجو در کشور مشغول تحصیل هستند، همچنین تعداد زیادی فارغ التحصیل نیز وجود دارد که در گذشته از انتها نامه های خود دفاع کردند. اما اکنون این انتها نامه ها چه سرنوشتی دارند. آن ها در قفسه های کتابخانه ها خاک می خورند و اگر شانس بیاورند افرادی برای تحقیق خود از آن ها استفاده می کنند.

کرمی در ادامه افزود:، اما پانا سه آمده است تا به این شرایط انتها دهد و فرصتی برای دیده شدن و شرایط نمایش این انتها نامه ها را ایجاد کند تا عموم مردم با اتفاقاتی که در دانشگاه ها و مراکز علمی می افتد آشنا شوند. پس با این اتفاق و کمک به معرفی و تجاری سازی آن ها و آگاه سازی جامعه از کاربرد انتها نامه خوشحالی و امید نیز در جامعه رواج می یابد. دانشجویان در دوره های دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی که از انتها نامه خود دفاع کردند در قالب یک ویدئو سه دقیقه ای طرح و پژوهش خود را معرفی و ارائه دادند.

رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی همچنین گفت: محتوا، جذابیت و همه فهم بودن آن چیزی بود که در این ویدئو ها مورد توجه داوران قرار گرفت. چرا که شاید برخی امکانات لازم را برای ساخت یک ویدئو نداشتند پس این مورد تاثیر اصلی را نداشت. این جشنواره در کنار سایر فعالیت ها آغازگر حمایت از انتها نامه های دانشجویی است تا دیده شوند تا حمایت و سرمایه گذاری روی آن ها انجام شود. در نهایت نیز محصولی فناورانه به جامعه عرضه شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1702

به "معرفی 100 برگزیده نخست پاناسه ، دستاورد سرانجام نامه های دانشجویی تجاری سازی و وارد جامعه می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "معرفی 100 برگزیده نخست پاناسه ، دستاورد سرانجام نامه های دانشجویی تجاری سازی و وارد جامعه می شود" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 100 برگزیده نخست پاناسه ، دستاورد سرانجام نامه های دانشجویی تجاری سازی و وارد جامعه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید