ممنوعیت دانلود تیک تاک در دستگاه های دولتی آمریکا

به گزارش تور آلمان ارزان، کمیته امور دولتی و امنیت داخلی سنای آمریکا لایحه ای را به اتفاق آرا تصویب کرد که دانلود اپلیکیشن ویدیویی تیک تاک از سوی کارکنان فدرال در دستگاههای دولتی را ممنوع می کند.

ممنوعیت دانلود تیک تاک در دستگاه های دولتی آمریکا

جاش هاولی، سناتور حامی این لایحه در بیانیه مطبوعاتی این خبر را خاطرنشان کرد. سنای آمریکا در اوت سال 2020 تمهید مشابهی را تصویب کرده بود. کن باک، نماینده کنگره لایحه مشابهی را در مجلس این کشور معرفی کرده است.

این اپلیکیشن که در میان نوجوانان محبوبیت دارد، از سوی دولت آمریکا به دلیل این که شرکت چینی بایت دنس مالک آن است، به نام یک تهدید امنیتی قلمداد شده است. دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا سال میلادی گذشته با استناد به نگرانیهای امنیت ملی و احتمال افتادن دیتای شهروندان آمریکایی به دست مقامات چینی، دستور داده بود اپلیکیشن ویدیویی محبوب تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. اما چالشهای حقوقی متعدد مانع از نهایی شدن توافق فروش شد. بر اساس آخرین حکم دادگاه که هفتم دسامبر صادر شد، دستور اجرایی ترامپ احتمالا فراتر از اختیارات قانونی وی بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، هاولی شرکت بایت دنس را تهدید امنیت فوری خواند و گفت: خوشحالم که می بینم همکارانم در سنا به اتفاق هم به کمپین جمع آوری اطلاعات پنهانی پکن می پردازند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1933

به "ممنوعیت دانلود تیک تاک در دستگاه های دولتی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت دانلود تیک تاک در دستگاه های دولتی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید