اخبار مجلس

توسعه دانشگاه تهران همچنان در پیچ و خم بلاتکلیفی

مصوبه طرح توسعه دانشگاه تهران با عنوان طرح ساماندهی پردیس دانشگاه های تهران و علوم پزشکی که بعدها به شهر دانش، دانشگاه کارآفرین، سبز و هوشمند تغییر نام داد، مربوط به سال 1382 است. اما با گذشت بیش از 15 سال این طرح اجرا نشده و همین موضوع ساکنان اطراف دانشگاه...

13 فروردین 1399

افتتاح فاز نخست پروژه گردشگری گلوگاه در سال 96

خبرنگاران/مازندران معاون فرماندار گلوگاه از افتتاح فاز اول پروژه آبادگران در این شهرستان در ابتدای سال 96 اطلاع داد.

10 اسفند 1398

وزرای خارجه ایران و عمان در تهران به مصاحبه نشستند

یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان که برای دومین بار ظریف دو هفته اخیر به تهران سفر نموده ساعتی قبل با همتای ایرانی خود ملاقات و مصاحبه کرد.

18 بهمن 1398

بودجه یکسال آینده دانشگاه زابل معین شد

لایحه بودجه سال 99 پس از تصویب در هیئت دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که بر اساس آن، اعتبارات بودجه ای دانشگاه زابل 1.525.368 میلیون ریال برآورد شده است.

6 بهمن 1398

پیش بینی 8480 میلیارد تومان برای بازپرداخت وام های خارجی

براساس لایحه بودجه 99 کل کشور در بودجه بانک ها و شرکت های دولتی مبلغ 8480 میلیارد تومان برای بازپرداخت وام های خارجی در نظر گرفته شده است.

4 بهمن 1398

سرکوب کردن حق مشروع اعتراض با برچسب اقدام علیه امنیت ملی باید اصلاح شود، گسترش برگزاری غیرعلنی بعضی از دادگاه های مهم عملکرد قوه قضاییه را مبهم کرده است

معصوم زاده گفت: سرکوب کردن حق مشروع اعتراض و محکوم کردن معترضین به احکامی خلق الساعه که با پس و پیش کردن عباراتی حول محور اقدام علیه امنیت ملی به ظهور و بروز می رسند از دیگر مطالباتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

3 بهمن 1398

نباید پزشکان را از پرداخت مالیات مستثنی کرد

نماینده مجلس در واکنش به احتمال مستثنی شدن پزشکان از پرداخت مالیات پلکانی گفت: مالیات پلکانی یعنی هر کسی درآمد بیشتری دارد باید مالیات بیشتری هم پرداخت کند.

22 دی 1398

حقوق و عیدی تا 1400

بخشنامه بودجه برای اولین بار در قالب دوسالانه ابلاغ شد تا علاوه بر ترسیم چارچوب اقتصادی سال آینده، برنامه اقتصادی برای سال 1400 نیز معین باشد. یکی از نکات بخشنامه دامنه میزان افزایش دستمزد و عیدی کارمندان دولت در دو سال پیش رو است.

12 آذر 1398

انگلیس به استقبال انتخابات زودهنگام می رود

نخست وزیر انگلیس از موافقت ملکه این کشور با برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام به دلیل رد شدن توافق برگزیت در مجلس انگلیس اطلاع داد.

24 آبان 1398

حذف ارز 4200 تومانی در ظاهر مثبت است، دولت به دنبال محدود سازی بخش خصوصی نیست

معاون اول رییس جمهور گفت: حذف ارز 4200 تومانی در ظاهر مثبت است، اما باید آثار و تبعات آن مدنظر قرار دهی

21 آبان 1398

رئیس مجلس مالزی با لاریجانی دیدار می نماید

خبرنگاران: رئیس مجلس مالزی فردا با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو می نماید.

16 آبان 1398

دور جدید رایزنی نماینده سازمان ملل با گروه های یمنی در مسقط

خبرنگاران: نماینده سازمان ملل در امور یمن دور جدید مذاکرات خود با گروه های یمنی را از امروز یکشنبه در مسقط پایتخت عمان شروع می نماید.

12 آبان 1398

لایحه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خاتمه تصویب شد

به گزارش خبرنگاران، نمایندگان مجلس انگلیس با 329 رأی موافق در برابر 299 رأی مخالف، کلیات لایحه توافق نامه ⁧ برگزیت⁩ را تأیید کردند.

11 آبان 1398

حامیان چین هم در هنگ کنگ وارد میدان شدند

شمار زیادی از شهروندان هنگ کنگی، در خیابان های منتهی به مرکز تجارت جهانی این شهر حمایت خود را از دولت پکن اعلام کردند.

11 مهر 1398

حزب کارگر انگلیس از انتخابات سراسری درباره برکسیت حمایت نمی کند

جرمی کوربین بیان کرد مادامی که برکسیت بدون توافق با اتحادیه اروپا از دستور کار خارج نشود، حزب کارگر از برگزاری انتخابات سراسری زود هنگام در انگلیس حمایت نخواهد کرد.

10 مهر 1398

حمایت چین از لغو لایحه استرداد مجرمین در هنگ کنگ

فرماندار هنگ کنگ گفت دولت پکن ضمن احترام کامل به او، از دیدگاه وی در مورد لزوم لغو قانون استرداد مجرمین به چین حمایت می نماید.

25 شهریور 1398

ثبت رسمی نوروز در تقویم ونکوور کانادا

شورای شهر ونکوور کانادا، نوروز را در تقویم رسمی این شهر قرار داد تا میراث معنوی ایرانیان و دیگر مهاجرانی که نخستین روز بهار را جشن می گیرند، به رسمیت شناخته گردد. بخش قابل توجهی از جمعیت مهاجران ونکوور و کانادا را ایرانیان تشکیل می دهند و به همین هم ثبت...

12 شهریور 1398

روس ها از آبان ماه اینترنت مستقل خواهند داشت

مسکو - خبرنگاران - دومای روسیه با وجود مخالفت های گسترده درخصوص ایجاد اینترنت مستقل در جامعه، در شور سوم و نهایی خاتمه قانون مربوطه را تصویب کرد تا از دهم آبان ماه سال جاری به اجرا در آید.

17 تیر 1398

ابتکار: باید مانع ازدواج دختران زیر 13 سال شویم

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه باید مانع ازدواج دختران زیر 13 ساله شویم، گفت: این ازدواج ها اجباری و به دلایل مالی، قومی و از روی عدم آگاهی است.

17 خرداد 1398

پیغام لاریجانی به هشتمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان

رئیس مجلسی با صدور پیامی به هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران گفت: ارزش معنوی ایثار همانگونه که تاکنون بقای دین را تضمین نموده، ضامن همبستگی و پیروزی جامعه است.

19 اردیبهشت 1398
تعداد: (29)