نارضایتی بیش از 87 درصد کاربران از سرعت اینترنت

به گزارش تور آلمان ارزان، نتایج نظرسنجی جدید وزارت ارتباطات از شرایط سرعت اینترنت در ایام قرنطینه کرونا نشان می دهد که 87 درصد کاربران از سرعت اینترنت خود ناراضی اند.

نارضایتی بیش از 87 درصد کاربران از سرعت اینترنت

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، وزارت ارتباطات باردیگر با انتشار یک نظرسنجی در سایت خود، شرایط رضایت کاربران از دریافت سرویس اینترنت را جویا شد.

این نظرسنجی از حدود 4 روز گذشته در سایت وزارت ارتباطات منتشر شده و کاربران باید به این سوال که آیا از افزایش سرعت اینترنت در ایام قرنطینه راضی هستند؟ با دو جواب بله و یا خیر پاسخ دهند.

نتایج به دست آمده از این نظرسنجی تا به امروز نشان می دهد که 87.3 درصد کاربران با انتخاب گزینه خیر نارضایتی خود را از سرعت اینترنت اعلام نموده اند و تنها 12.7 درصد کاربران نسبت به این سرویس ابراز رضایت داشته اند.

این نظرسنجی در حالی اعلام می گردد که اواخر فروردین ماه نیز وزیر ارتباطات در صفحه شخصی خود در اینستاگرام ، اقدام به انتشار نظرسنجی درباره شرایط اینترنت کرد که در آن نظرسنجی نیز 68درصد پاسخ دهندگان اعلام کردند که درگیر افت سرعت اینترنت هستند.

نتایج این نظرسنجی ها از آن جهت دارای اهمیت است که موضوع افت کیفیت اینترنت از اسفندماه تا به امروز و پس از شیوع بحران کرونا و خانه نشینی کاربران، بارها مطرح شده است.

کاربران اینترنت به دفعات در شبکه های اجتماعی به وزیر ارتباطات و سایر مسئولان موضوع کندی سرعت اینترنت خانگی و اینترنت موبایل را اعلام نموده اند و حتی شرایط وخیم سرویس اینترنت خانگی، باعث برنامه ریزی برای تغییر تکنولوژی ADSL به VDSL در بعضی نقاط کشور توسط اپراتورهای اینترنت شده است.

وزیر ارتباطات اما دلیل کندی سرعت اینترنت و افت کیفیت آن را مربوط به در اختیار نداشتن فرکانس رادیویی باند 700 و 800 مگاهرتز عنوان می نماید که هم اکنون در اختیار سازمان صدا و سیما واقع شده است.

اما بسیاری کارشناسان به سیاست وزارت ارتباطات در مورد توسعه اینترنت خانگی انتقاد دارند و معتقدند که وزارت ارتباطات به جای آنکه برای در اختیار دریافت باند فرکانسی 700 و 800 در جهت توسعه شبکه موبایل از صدا و سیما کوشش کند، بهتر آن است که شبکه اینترنت خانگی را توسعه دهد تا مردم از شبکه باکیفیت و ارزان تر وای فای خانگی استفاده نمایند.

نتیجه نظرسنجی فروردین ماه وزیر ارتباطات نیز شاهدی بر این ادعا است که کاربران تمایل بیشتری به استفاده از اینترنت خانگی با کیفیت دارند و در صورتی که اینترنت خانگی در منزلشان دایر گردد آن را به 4G ترجیح می دهند.

در همین حال 75 درصد کاربران، قیمت اینترنت خانگی و 25 درصد قیمت اینترنت موبایل را برای برقراری اتصال مناسب دانسته اند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1208

به "نارضایتی بیش از 87 درصد کاربران از سرعت اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی بیش از 87 درصد کاربران از سرعت اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید