نفت به اندازه غذا اهمیت دارد، دولت هند نفت ایران را همچنان بیمه می نماید

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: یک مقام مطلع هند با تاکید بر ادامه بیمه محموله های نفتی ایران توسط دهلی نو گفت: تا زمانی که برای مصرف هند باشد، چرا نباید این کار را انجام دهیم؟... نفت به اندازه غذا اهمیت دارد.

نفت به اندازه غذا اهمیت دارد، دولت هند نفت ایران را همچنان بیمه می نماید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از رویترز، یک منبع مطلع دولتی هند گفت، دولت هند اقدام خود در بیمه محموله های نفتی ایران برای پالایشگاه های هندی را همچنان ادامه خواهد داد.

شرکت نفت دولتی هندوستان پترولیوم روز سه شنبه گفت در صورتی که شرکت های بیمه از تمدید قرارداد خود با واحدهای این پالایشگاه به دلیل تحریم های غرب خودداری نمایند، ممکن است این شرکت قادر نباشد از ماه ژوئن از نفت ایران در واحدهای خود استفاده کند.

هند که یکی از بزرگترین مشتریان نفت ایران است و به میزان زیادی به نفت این کشور وابسته است، پیشتر به دلیل مسائل ناشی از تحریم های غرب و عدم توانایی شرکت های بیمه هندی برای بیمه کشتیهای حامل نفت ایران، پوشش بیمه ای اضطراری برای نفتکش های حامل نفت این کشور فراهم نموده بود.

این منبع مطلع در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا دولت هند برای پالایشگاه های استفاده نماینده از نفت ایران پوشش بیمه ای فراهم خواهد نمود یا نه، گفت: تا زمانی که برای مصرف هند باشد، چرا نباید این کار را انجام دهیم؟ این منبع دولتی که نخواست نامش فاش گردد اضافه نمود: نفت به اندازه غذا اهمیت دارد. همانطور که شما به غذا احتیاج دارید، به نفت هم احتیاجمندید.

هرچند شرکت های بیمه ای هند مستقیما هدف تحریم ها قرار نگرفته اند، اما از آنجایی که این شرکت ها به خدمات بیمه اتکایی شرکت های اروپایی وابسته اند، قادر به بیمه نفتکش های حامل نفت ایران و پالایشگاه های استفاده نماینده از این نفت نیستند.

بیمه اضطراری هند برای کشتیهای حامل نفت ایران تنها پوشش بیمه ای به ارزش یک میلیارد دلار ارائه می دهد و تنها حوادث مربوط به آلودگی و آسیب دیدگی های فردی را پوشش می دهد. تا کنون تنها یک نفتکش از این پوشش بیمه ای استفاده نموده است.

شرکت هندوستان پترولیوم، سومین مشتری بزرگ هندی نفت ایران است و بر اساس قرارداد فعلی که تا 31 مارس ادامه دارد، روزانه 46 هزار بشکه نفت از ایران وارد می نماید.

41

منبع: تسنیم
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 699

به "نفت به اندازه غذا اهمیت دارد، دولت هند نفت ایران را همچنان بیمه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت به اندازه غذا اهمیت دارد، دولت هند نفت ایران را همچنان بیمه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید