واشنگتن: درباره فعالیت روسیه در فضا نگرانیم، مسکو: نگرانی بی اساس است خبرنگاران

به گزارش تور آلمان ارزان، سخنگوی کرملین امروز (سه شنبه) ابراز اطمینان کرد که رئیس جمهوری روسیه به سرعت به هرگونه درخواست برای یاری به رئیس جمهوری سوریه که تست کرونای او مثبت شده است، پاسخ خواهد داد.

واشنگتن: درباره فعالیت روسیه در فضا نگرانیم، مسکو: نگرانی بی اساس است خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: صادقانه بگویم که از فرایند درمانی این رئیس جمهور و همسرش اطلاعی ندارم و نمیدانم که آیا درخواستی برای یاری شده است یا خیر. همانطور که میدانید کارشناسان روسیه تبحر زیادی در مبارزه با کووید دارند و هیچ تردیدی ندارم که اگر درخواستی مطرح گردد، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به سرعت آن را آنالیز خواهد نمود.

سخنگوی کرملین همچنین ابراز امیدواری کرد که رهبر سوریه و همسرش علائم خفیف کرونا داشته باشند.

پسکوف همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش، نگرانی های واشنگتن در مورد فعالیت های روسیه در فضا را بی اساس دانست.

پیشتر ژنرال جان ریموند، اولین رئیس عملیاتهای فضایی آمریکا گفت که قابلیت های روسیه و چین در فضا نگران کننده هستند.

دیمیتری پسکوف در سخنانش گفت: این حس را دارم که خود روسیه عامل نگرانی خاص بعضی از ژنرال های آمریکا شده است. این نگرانی ها کاملا بی اساس هستند. روسیه یک کشور صلح جو است که همکاری را ترجیح میدهد. ما اهمیت زیادی برای همکاری فضایی روسیه - آمریکا قائل هستیم. ما امید داریم این فرایند ادامه یافته و قربانی روس هراسی های مختلف نگردد.

پسکوف همچنین به طرح های ادعایی آمریکا برای حملات سایبری علیه روسیه اشاره نمود. روز دوشنبه روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع دولتی ناشناس آمریکا گزارش داد که دولت بایدن اقدامات تلافی جویانه بابت هک ادعایی روسیه علیه نهادهای دولتی و شرکت های آمریکایی را که اواخر 2020 فاش شد، در نظر دارد.

سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت، مسکو به شدت نگران بعضی گزارش های خبری درباره حملات سایبری احتمالی آمریکا علیه روسیه است.

او گفت: این شرایط هشداردهنده است زیرا یک رسانه پرنفوذ آمریکایی به احتمال وقوع حملات سایبری اذعان نموده است. در واقع این چیزی جز جرایم سایبری بین المللی نیست و در حقیقت این رسانه آمریکایی به احتمال همدستی آمریکا در این جرایم سایبری که مایه نگرانی ماست، اذعان نموده است.

این مقام بار دیگر تاکید نمود که کشورش هرگز در هیچ نوع جرایم سایبری دخیل نبوده است. سخنگوی رئیس جمهوری روسیه تاکید نمود: در این رابطه، اهمیت دارد چیزی را بازگو کنم که بارها تکرار شده است. اینکه طرف روس، دولت روسیه، هرگز نقشی در اجرای هرگونه جرایم سایبری و تروریسم سایبری نداشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1778

به "واشنگتن: درباره فعالیت روسیه در فضا نگرانیم، مسکو: نگرانی بی اساس است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: درباره فعالیت روسیه در فضا نگرانیم، مسکو: نگرانی بی اساس است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید