پرداخت پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان چه شد؟

به گزارش تور آلمان ارزان، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تقاضای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس علیه سازمان برنامه و بودجه به دلیل پرداخت نشدن پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان خبر داد.

پرداخت پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان چه شد؟

عباس مقتدایی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه پیگیری های مستمری برای پرداخت پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان انجام شد، گفت: پس از پیگیری از وزارتخانه های آموزش و پرورش و اقتصاد، مشخص شد که گره این مشکل در سازمان برنامه و بودجه است.

مقتدایی ادامه داد: پس از اینکه سازمان برنامه و بودجه توجهی به مکاتبات و تذکرات کنندگان نداشت، با معاون اول رییس جمهور و شخص اقای رییس جمهور مکاتبه کردم. آقای مخبر دستور اقدام را صادر کرد و رییس دفتر رییس جمهور نیز دستور بررسی و اقدام دادند ولی بعد از گذشت مدت زیادی همچنان این موضوع انجام نشده است. معاون اقتصادی رییس جمهور نیز پیرو نامه ام با رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد مکاتبه کرد، ولی نتیجه ای نداد.

وی ادامه داد: این شرایط در حالی است که فرهنگیان، بیش از یک سال است منتظر دریافت حق قانونی خود هستند ولی متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفته اند. سوال من این است که مثلا اگر قرار است فرهنگی بازنشسته، 200 میلیون پاداش بگیرد، آیا این مبلغ، الان ارزش سال گذشته را دارد؟ از طرف دیگر پاداش سرانجام خدمت حق قانونی فرهنگیان است که هر ماه از حقوقشان کسر می شده است.

کننده اصفهان در سرانجام گفت: سازمان برنامه و بودجه به تعبیری عنوان می کند اعتبار و پول لازم را ندارد. ما هم از ابزارهای نظارتی همچون تذکر و مکاتبه استفاده کردیم ولی نتیجه ای حاصل نشد، بنابراین با همکاری سایر کنندگان، اعمال ماده 234 (شکایت) علیه سازمان برنامه و بودجه را کلید زدیم.

به گزارش خبرنگاران، طبق ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس، هرگاه حداقل 10 نفر از کنندگان عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون از طریق رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسئولین دستگاه های زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی ربط ارجاع می شود. کمیسیون حداکثر ظرف مدت 10 روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت رئیسه به مجلس ارائه می دهد.

اگر چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه قضائیه و سایر مراجع ذی صلاح ارسال می شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2110

به "پرداخت پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید