رشته بازی سازی رایانه ای به زودی راه اندازی می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان، دکتر جواد راستی در مصاحبه با خبرنگاران، پیرامون فعالیتهای این مرکز گفت: نحوه فعالیت در این مرکز به این شکل است که ابتدا، تیمهای برخوردار از ایده برای کسب و کار، با مراجعه به مرکز، در قالب یک هسته فن آور، درخواست خود را ارائه می دهند که پس از آنالیز و درصورت پذیرفته شدن ایده شان، به عنوان هسته فن آور و دوره پیش رشد، وارد مرکز و در آن مستقر می شوند.

رشته بازی سازی رایانه ای به زودی راه اندازی می گردد

رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه اصفهان اضافه نمود: از میان شرکتهای دانش بنیان، یکی در حوزه های بیومکانیک و دیگری در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت دارد و پروتز زانو فراوری می نماید.

وی اضافه نمود: یکی دیگر از شرکت ها در حوزه فراوری کود گیاهی، یک شرکت در حوزه فراوری محصولات متنوع مثل دستگاه شستشوی شیمیایی، رنگ مورد استفاده در صنایع دستی، ماده مورد استفاده در لامپهای ال ای دی و ... و شرکت دیگر نیز در حوزه فراوری ربات برای توانبخشی عصب پا، فعالیت دارند.

راستی به فعالیت شرکتهای این مرکز در حوزه صنایع خلاق نیز اشاره نمود و گفت: 2 شرکت صنایع خلاق داریم یکی در حوزه آموزش اقتصاد و مدیریت استراتژیک بازی برای بچه ها و دیگری در حوزه فراوری بسته های خلاقیت و رباتیک فعال هستند.

وی با بیان اینکه مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه اصفهان در کوشش است تا با تاسیس شتاب دهنده ها و ایجاد کانونهای کارآفرینی در داخل دانشگاه، بتواند این مرکز را گسترش دهد، گفت: هدف ما از این کار، ارائه خدمات بیشتر از حضور شرکت ها در نمایشگاه ها و نیز تدارک نظارت و هدایت حرفه ای و منتورشیپ (Mentorshio) یا به عبارتی مشاوره و مربیگری، بمنظور افزایش ارزش حضور شرکت ها در این مرکز است.

راستی با اشاره به پیشینه طولانی دانشگاه اصفهان در حوزه بازیهای رایانه ای اشاره نمود و ادامه داد: چندسالی است که در حوزه بازیهای رایانه ای فعالیت خود را جدی تر نموده ایم و آن را توسعه دادیم و به همین دلیل، یک مرکز بازیهای رایانه ای را از سال 95 راه اندازی و سال جاری نیز برای گسترش بیشتر آن، مرکز نوآوری صنایع سرگرمی در دانشگاه اصفهان افتتاح شد.

رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه اصفهان اضافه نمود: این مرکز از امکانات بسیار خوبی در حوزه ساخت بازیهای رایانه ای، از جمله امکانات مجهز در بخش رندرفارم -Renderfarm (شبکه ای از کامپیوترها برای رندر کردن تصاویر خلق شده از طریق کامپیوتر)، سایت حرفه ای برای آموزش و فراوری انیمیشن، استودیوی حرفه ای صدابرداری، آزمایشگاه های تخصصی مثل آزمایشگاه واقعیت مجازی، آزمایشگاه بوردگیم - Board game (بازیهای رومیزی)، آزمایشگاه تست بازی برخوردار است.

وی از دانشگاه اصفهان به عنوان پیشتاز حوزه بازی در میان دانشگاه های کشور یاد کرد و با بیان اینکه این دانشگاه تقریبا قطب بلامنازع آموزش، پژوهش و کارآفرینیِ حوزه گیم در ایران به شمار می رود، اضافه نمود: از سال 94 کنفرانس بازیهای رایانه ای در دانشگاه اصفهان برگزار می گردد که سال جاری پنجمین دوره آن را در پیش داریم. همچنین کارگاه ها و دوره های مختلفی را در حوزه بازی برگزار می کنیم.

رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه اصفهان در ادامه به تدوین سرفصل های دروس رشته کارشناسی طراحی و فراوری بازی های رایانه ای در دانشگاه اصفهان اشاره نمود و گفت: اکنون مراحل تصویب این رشته در وزارت علوم در حال اجرا است. ضمن اینکه مراحل تدوین دوره کارشناسی ارشد بازی سازی نیز بصورت مشترک بین دانشگاه اصفهان و دانشگاه کیم یانگ کره جنوبی در دست اجرا است.

وی همچنین گفت: یک آزمایشگاه مجهز بازی های جدی در دانشگاه اصفهان برپاست و در آن، بازی هایی نه با هدف سرگرمی، بلکه به منظور آموزش و درمان ساخته می گردد تا مثلا با استفاده از بازی، روند درمان و آموزش را که معمولا خسته نماینده است، جذاب تر نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 693

به "رشته بازی سازی رایانه ای به زودی راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشته بازی سازی رایانه ای به زودی راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید