محتوای آموزشی مدیریت بحران برای دانشگاه ها تدوین می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان، سرفصل ها و محتوای آموزشی دو واحد درسی دانشگاه های کشور در ارتباط با مدیریت بحران، تدوین و اجرا می گردد.

محتوای آموزشی مدیریت بحران برای دانشگاه ها تدوین می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل و کار در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه تور آلمان ارزان، به نقل از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته سلامت در حوادث و بلایا کشور با تشکیل جلسه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، خاطرنشان کرد که سرفصل ها و محتوای آموزشی دو واحد درسی دانشگاه های کشور در ارتباط با مدیریت بحران، تدوین و اجرا می گردد.

اعضای هیات بورد کشوری رشته سلامت در حوادث و بلایا با توجه به شرایط کشور بلحاظ حوادث طبیعی و غیرمترقبه (مانند سیل، زلزله و...) و همچنین اپیدمی بیماری هایی مانند کرونا، بر ضرورت تدوین و اجرای دو واحد درسی برای تمامی دانشجویان رشته های مختلف در دانشگاه های تحت پوشش وزارتخانه های بهداشت و علوم، تاکید کردند.

دکتر حمیدرضا خانکه دبیر این هیات و مدیر گروه و مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در جلسه هیات ممتحنه این رشته گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در همین ارتباط، و ابلاغ آن از سوی دولت، برنامه ریزی آموزش های مرتبط با مدیریت بحران برای تمامی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور لازم الاجراست.

وی با اشاره به دستور وزیر بهداشت برای توانمندسازی مدیران کشور نسبت به مدیریت بحران، آنالیز چگونگی برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی در این خصوص را به اعضای هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته سلامت در حوادث و بلایا کشور پیشنهاد داد.

به گفته دکتر خانکه، پیگیری مراحل قانونی تاسیس مقطع کارشناسی ارشد رشته سلامت در حوادث و بلایا در دانشگاه ها و همچنین دستیابی به راه چاره های لازم برای حل مسائل اشتغال فارغ التحصیلان این رشته، در برنامه کاری هیات بورد رشته سلامت در حوادث و بلایا واقع شده است.

در ادامه این نشست، اعضای هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته سلامت در حوادث و بلایا کشور که شامل 12 تن از مدیران حوزه های مختلف سلامت و متخصصان و اساتید رشته های مرتبط در دانشگاه های علوم پزشکی کشور می شوند، در خصوص مفاد دستور کار هیات، گفتگو کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1308

به "محتوای آموزشی مدیریت بحران برای دانشگاه ها تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محتوای آموزشی مدیریت بحران برای دانشگاه ها تدوین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید