نقش پررنگ حدود 99درصدی ویروس hpv در ابتلا به سرطان زنان

به گزارش تور آلمان ارزان، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقش 99 درصدی ویروس hpv در ابتلا به سرطان دهانه رحم اشاره نمود و گفت: این سرطان به طور نسبتا کامل با آموزش و تزریق واکسن قابل پیشگیری است.

نقش پررنگ حدود 99درصدی ویروس hpv در ابتلا به سرطان زنان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، فرح فرزانه در آستانه برگزاری سومین کنگره چالش های بالینی در بیماری های زنان، زایمان و نازایی گفت: این کنگره 16 تا 18 بهمن ماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخل و خارج از کشور برگزار می گردد و جدیدترین دستاورد های علمی و درمانی در زمینه بیماری های زنان زایمان و نازایی مورد بحث و مصاحبه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه این کنگره به همت مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری های زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هر دو سال یکبار برگزار می گردد، گفت: در کنگره امسال بیشتر موضوعات مرتبط با بیماری های زنان، زایمان و نازایی به به صورت چالشی مورد بحث قرار می گیرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: موضوعات مختلف از جمله موضوعات مورد بحث در بیماریهاو مراقبت های دوران بارداری شامل چاقی دیابت بیماری های تیرویید بیماری های قلبی عفونت هایی، چون آبله مرغان و توکسوپلاسموزیس حین بارداری و غربالگری های جنین مورد بحث و مصاحبه قرار میگیرد.

وی افزود: در زمینه نازایی سقط مکرر و شکست در روش های یاری باروری ابتلا به pco که در زبان ساده به تنبلی تخمدان معروف است بیماری های ژنتیکی و فیبروم ها همچنین درباره موضوعات دیگر همچون سلامت جنسی زنان، یائسگی، روش های جدید حفظ باروری بخصوص در زنان مبتلا به سرطان و روش های نوین جلوگیری از بارداری همچنین لاپاراسکوپی، بیماری های پستان، توده های تخمدان خونریزی های نا منظم و سرطان در خانم های جوان نیز مباحثی را خواهیم داشت.

این فلوشیپ انکولوژی زنان ادامه داد: پس از سرطان پستان، سرطان های تخمدان، رحم و دهانه رحم از جمله سرطان های شایع میان زنان به شمار می رود که هر ساله زنان زیادی را گرفتار می نمایند البته سرطان تخمدان در میان این سرطان ها مرگ بارتر بوده و در بهترین جوامع جهان هم قابل پیشگیری نیست، ولی در خصوص سرطان دهانه رحم شرایط کاملاً متفاوت است و می توان به صورت نسبتاکامل با آموزش و تزریق واکسن نسبت به پیشگیری از این سرطان اقدام کرد.

دکتر فرزانه با اشاره به اینکه هر چند آمار مبتلایان به سرطان دهانه رحم کاملاً تعیین نیست و آمار دقیقی در این زمینه در سال های اخیر درکشور وجود ندارد، ولی آمار شیوع ابتلا به hpv در کشور حدودا مشابه کشور های اروپایی است.

وی بیان داشت: 99 درصد ابتلا به سرطان دهانه رحم ازطریق ابتلا به ویروس hpv انجام می گیرد و بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع در سومین کنگره های بالینی در بیماری های زنان زایمان و نازایی این مساله مورد بحث و مصاحبه قرار می گیرد.

وی در سرانجام گفت: سیگار و قلیان و ازدواج در سنین کمتر از 18 سال و فرزند آوری زیاد از عوامل سرطان دهانه رحم هست که قابل پیشگیریست و لازمه آن آموزش در سطح رسانه ای است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 945

به "نقش پررنگ حدود 99درصدی ویروس hpv در ابتلا به سرطان زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش پررنگ حدود 99درصدی ویروس hpv در ابتلا به سرطان زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید