پیش بینی 8480 میلیارد تومان برای بازپرداخت وام های خارجی

به گزارش تور آلمان ارزان، براساس لایحه بودجه 99 کل کشور در بودجه بانک ها و شرکت های دولتی مبلغ 8480 میلیارد تومان برای بازپرداخت وام های خارجی در نظر گرفته شده است.

پیش بینی 8480 میلیارد تومان برای بازپرداخت وام های خارجی

به گزارش گروه اقتصادی تور آلمان ارزان، بودجه کل کشور به مبلغ 1988 تریلیون تومان امروز از سوی رئیس جمهور برای تصویب تقدیم مجلس شد که از این بودجه 1483 تریلیون تومان معادل 74.5 درصد مربوط به بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت است که درآمد و هزینه های این شرکت ها و مؤسسات به صورت جمعی خرجی خواهد بود و در واقع دولت مدیریت چندانی در آن ها ندارد و بودجه عمومی دولت شامل 24.5 درصد بقیه ارقام بوجده می شود که از دو بخش بودجه جاری و بودجه عمرانی دولت تشکیل شده است.

در جدول شماره 2 خلاصه منابع و مصارف بودجه شرکت های دولتی در لایحه بودجه برای بازپرداخت وام های خارجی در سال آینده 8480 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

همچنین برای بازپرداخت تسهیلات بانکی و سایر وام های داخلی مانند اوراق مشارکت مبلغ 63 هزار و 76 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. همچنین وجوه اداره شده که از سوی شرکت های دولتی با منابع داخلی بانک ها مخلوط شده و به صورت تسهیلات ارزان قیمت به بخش های مورد نظر اقتصادی تعلق می گیرد به مبلغ 388 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 813

به "پیش بینی 8480 میلیارد تومان برای بازپرداخت وام های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 8480 میلیارد تومان برای بازپرداخت وام های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید